Inne

Przedsiębiorstwo Enamor wraz z partnerami zorganizowało seminarium poświęcone prezentacji wstępnych wyników projektu "Stworzenie prototypu system monitorowania obciążeń nabrzeży i umocnień dna w rejonie cumowania statków wraz z wdrożeniem na rynek gotowego produktu przez firmę Enamor Sp. z o.o. z Gdyni". Spotkanie odbyło się 16 kwietnia na terenie Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Seminarium przygotowane zostało przez lidera projektu, Enamor oraz Akademię Morską w Gdyni i Zarząd Portu Morskiego w Gdyni. Gościnnie wystąpili także prelegenci z firmy Aanderaa oraz stowarzyszenia PIANC. Przedstawiono tematy związane z: potrzebami portu w zakresie monitorowania obciążeń eksploatacyjnych, monitorowaniem warunków hydro-meteorologicznych, systemem monitorowania nabrzeży portowych generowanych przez statki oraz zarządzaniem danymi w systemie ochrony nabrzeża. W ramach seminarium zaprezentowano wnioski zawarte w raporcie przygotowanym przez PIANC, międzynarodową organizację zrzeszającą profesjonalistów z zakresu projektowania i eksploatacji dróg wodnych i budowli hydrotechnicznych. 

Projekt, którego wyniki zostały zaprezentowane podczas seminarium, uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Programu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

rel (Enamor)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter