Inne

W piątek, 13 kwietnia fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego poinformowało o swoich nowych pacjentach. Tylko w środę, 11 kwietnia w instytucie pojawiły się trzy młode foki, jedną z nich znaleziono na terenie stoczni.

"Już rano otrzymaliśmy informację o małej foce w Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku. Następne dwa zgłoszenia nadeszły w godzinach popołudniowych kiedy to dwie foki zostały zauważone w Orłowie oraz Oksywiu. Wczoraj natomiast trafiła do nas jedna foka, która została znaleziona w Ustroniu Morskim" - czytamy na profilu społecznościowym Fokarium. 

Pracownicy Zakładu Nowych Budów SR Nauta w Gdańsku (m.in. panowie Gzregorz Kozłowski i Tadeusz Stępień) zadbali o ochronę młodej foki do czasu przybycia fachowych służb, zawiadamiając Niebieski Patrol i Fokarium w Helu. Foczka wyszła z wody na pochylni B5, niedaleko zacumowanej, wyposażanej jednostki B-871 Skagerak.

Foki dochodzą do siebie w "spitaliku zewnętrznym". Wszystkie otrzymały imiona od miejsca ich znalezienia: Nautka, Orzełek, Oksywek i Ustroniek. 

rel (Stacja Morska IO UG / Facebook), AL

Fot.: Fokarium / Facebook / Michał Podgórski 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter