Inne

6 marca 2018 roku, w Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu doszło do podpisania umowy i zmiany właściciela Seatech Engineering. W ramach przeprowadzonej operacji wykupu menedżerskiego 80% udziałów znajdujących się w posiadaniu francuskiej grupy stoczniowej Piriou, przeszło w polskie ręce. Umowa uprawomocniła się 9 kwietnia 2018 roku.

Udziały znajdujące się w posiadaniu strony francuskiej, zostały wykupione przez aktualne kierownictwo biura Seatech Engineering. Obecna struktura udziałowa prezentuje się następująco: Adam Ślipy - 70%, Gerard Jasiński - 20%, Mariusz Czajkowski - 10%.

Jako że od wielu lat Seatech Engineering opiera swoją działalność na współpracy z klientami spoza grupy Piriou, zmiany właścicielskie nie będą miały wpływu na aktualnie realizowane kontrakty dla klientów polskich i zagranicznych. 

Natomiast Piriou pozostaje kluczowym partnerem biznesowym i w najbliższym czasie obie firmy planują realizację kilku wspólnych projektów oraz dalszą kooperację przy budowie statków w polskich stoczniach.

Czytaj także: Częściowo wyposażony okręt patrolowy ze stoczni Crist dla Piriou we Francji  

Firma będzie kontynuować rozwój z zakresie całościowych projektów opartych na własnych koncepcjach oraz rozwijać swoje bogate doświadczenie w zakresie jednostek specjalistycznych i naukowo-badawczych, statków dla szeroko rozumianego rybołówstwa oraz jednostek wsparcia dla marynarki wojennej (patrolowce, logistyczne, lodołamacze, itp.).

Lokalizacje biur w Gdańsku i Szczecinie w najbliższym czasie pozostaną bez zmian, choć w związku z rozwojem kadry projektowo-technologicznej w dalszej perspektywie przewiduje się przeniesienie do obiektów odpowiadającym potrzebom rozwoju. 

Seatech Engineering pozostaje wyłącznym dystrybutorem na Polskę oprogramowania Dassault Systemes dla branży marine & offshore.

rel (Seatech Engineering)

Fot.: Seatech Engineering; Piotr B. Stareńczak;  Rys.: Seatech Engineering

0 absolwent
GRATULACJE!
17 kwiecień 2018 : 07:17 Sisko | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4915 4.5823
EUR 4.6362 4.7298
CHF 4.7704 4.8668
GBP 5.4911 5.6021

Newsletter