Inne

Ponad 1,3 mln zł dotacji z RPO przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego sławieńskiemu starostwu, które kupiło do Zespołu Szkół Morskich (ZSM) w Darłowie wysokiej klasy sprzęt nawigacyjny i doposażyło pracownię ratownictwa morskiego. Umowę podpisano w ZSM.

Inwestycja polegająca na wyposażeniu ZSM w Darłowie w wysokiej klasy sprzęt nawigacyjny kosztowała Starostwo Powiatowe w Sławnie około 1,6 mln zł.

Jak poinformowało biuro prasowe zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, dotacja z RPO, na której przyznanie przedstawiciele samorządu województwa i powiatu podpisali w czwartek umowę, pokryje 85 proc. kosztów, czyli ponad 1,3 mln zł. W ramach kilkuetapowej inwestycji w ZSM zmodernizowany został symulator nawigacyjny ECDIS, a symulator radarowo-nawigacyjny rozbudowano o stanowisko map elektronicznych Ntpro 500. Kupiono także symulator GMDSS z ośmioma stanowiskami treningowymi i stworzono pracownię ratownictwa morskiego.

Uczniowie, których w ZSM jest około 600, korzystają już z tego nowoczesnego sprzętu nawigacyjnego. Dzięki niemu zdobywają praktyczne umiejętności na różnych typach statków - od tankowców czy masowców po kutry rybackie i łodzie ratunkowe. Mogą też wybrać obszar i warunki hydrometeorologiczne do prowadzenia żeglugi.

Fot.: Zespół Szkół Morskich w Darłowie / Facebook

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter