Inne

Armator oraz dostawca usług konstrukcyjnych offshore oraz w zakresie prac i instalacji podwodnych Subsea 7 podpisał umowę przejęcia norweskiego armatora Siem Offshore Contractors GmbH i jego dwóch statków. Wartość transakcji jest wstępnie szacowana na 140 mln euro do maks. 180 mln.

Przejęcie obejmuje cały kapitał spółki, a także dwie pionierskie jednostki - kablowiec Siem Aimery, zbudowany i przekazany armatorowi Siem Offshore w kwietniu 2016 r. przez stocznię Remontowa Shipbuilding oraz statek pomocniczy - Siem Moxie. Transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2018 r.

Siem Offshore Contractors jest uznaną firmą świadczącą usługi naprawy i konserwacji na światowym rynku energii odnawialnej, specjalizuje się m.in. w układaniu kabli na dnie morza. 

Subsea 7, właściciel i operator statków zajmuje się podwodną inżynierią, a także świadczy specjalistyczne usługi w morskiej branży energetycznej. Firma zarejestrowana jest w Luksemburgu z siedzibą w Londynie. Została założona w styczniu 2011 roku przez połączenie dwóch firm Acergy SA i Subsea 7 Inc. Jej flota liczy ponad 40 statków, z których większość to specjalistyczne jednostki typu diving support vessel  z imponującym wyposażeniem. 

Obie strony transakcji znają firmy grupy kapitałowej Remontowa Holding. Subsea 7 remontuje swoje statki w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, a stocznia Remontowa Shipbuilding SA zbudowała dla grupy Siem wspomniany, zaawansowany kablowiec Siem Aimery oraz zaopatrzeniowce górnictwa morskiego (PSV) z napędem LNG.

AL, rel (Siem Offshore Contractors)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter