Inne

Delegacje Ministerstwa Rybołówstwa i Rolnictwa Islandii oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej RP spotkały się na na pokładzie Zawiszy Czarnego.

W środę, 27 lutego przedstawiciele rządu Polski i Islandii rozmawiali na pokładzie Zawiszy z hm. Karolem Gzylem, zastępcą naczelniczki ZHP oraz Rafałem Klepaczem, komendantem CWM ZHP o współpracy w realizacji wspólnych zamierzeń w obszarze wychowania młodych ludzi. Przybyli z Islandii goście zwiedzili pokład statku, messę oficerską oraz kubryk. Nie zabrakło również sesji zdjęciowej przy kole sterowym żaglowca.

W messie znalazła się chwila na opowiedzenie o budowie i historii statku. Należy przy tym wspomnieć, że Zawisza dwukrotnie odwiedził Islandię, w 1966 oraz 2006 roku. Po chwili rozmowy oraz wręczeniu pamiątek związanych z żaglowcem delegacja polskiego i islandzkiego rządu ruszyła w dalszą podróż po Gdyni.

– To było bardzo udane spotkanie, nasi islandzcy goście byli pod wrażeniem naszej jednostki, jej dokonań i historii – mówił po spotkaniu Rafał Klepacz. – Mamy nadzieję, że wizyta delegacji Ministerstwa Rybołówstwa i Rolnictwa Islandii w Polsce pomoże rozwinąć współpracę między młodymi ludźmi z Islandii i Polski, w tym pomiędzy skautami i harcerzami.

Na pokładzie flagowego żaglowca Związku Harcerstwa Polskiego gościło łącznie 11 przedstawicieli obydwu rządów, w tym Kristján Þór Júlíusson - minister rybołówstwa i Rolnictwa Islandii, Martin Eyjólfsson – ambasador Republiki Islandii w Berlinie, Anna Moskwa – podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Michał Wójcik – dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej.

rel (Żeglarski.info / PoZŻ)

Fot.: Konrad Kmieć

+2 Sweet
Elo ziomale, śliczne focie sobie szczelacie...a kasa na jakiś remont tego żagielka będzie?
Czy dopiero po zatonięciu lub połamaniu masztów coś się zorganizuje?
27 luty 2018 : 19:17 Wójt z Pcimia | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter