Inne

W Polsce zainteresowanie wycieczkami morskimi rośnie powoli i z pewnością - niezasłużenie - odstaje skalą wielkości od polskiego rynku turystycznego. Na niższą, niż można by się spodziewać wielkość tego rynku w Polsce wpływa zapewne fakt, iż sprawy morskie generalnie nie cieszą się wielką popularnością w naszym kraju.  

W sektorze organizacji i sprzedaży rejsów wycieczkowych nie ma zbyt wielu podmiotów, ale i tak panuje między nimi dość silna konkurencja. Z przykrością odnotować trzeba problemy jednego z najciekawszych, najbardziej aktywnych i najbardziej widocznych w ostatnich latach specjalistycznych morskich biur podróży.

Biuro podróży Rejsclub.pl z Gdańska, specjalizujące się w organizowaniu wyjazdów na rejsy statkami wycieczkowymi, w piątek 9 lutego opublikowało na swojej stronie internetowej komunikat dotyczący niewypłacalności.

Jak podał w oficjalnej informacji dotyczącej niewypłacalności biura podróży rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego - pełnomocnik firmy Rejsclub.pl złożył 9 lutego zawiadomienie o niewypłacalności w tym urzędzie. W zawiadomieniu pełnomocnik zadeklarował, że wszyscy klienci firmy wrócą z odbywających się obecnie wycieczek bez żadnych problemów (liczba uczestników nie została podana w złożonym dokumencie). Zawiadomienie zawiera również informację, że na wycieczki opłacone i zaplanowane po 8 lutego nie wyjedzie ok. 60 osób. Roszczenia tych osób w pełnym wymiarze pokryć ma - wedle zapewnień pełnomocnika Rejsclub.pl - ubezpieczenie firmy.

Do pracowników Urzędu Marszałkowskiego nie dotarły jak na razie żadne sygnały o nieprawidłowościach czy problemach od klientów firmy Rejsclub.pl, którzy w ostatnich dniach powrócili z wycieczek organizowanych przez firmę.

Z informacji na stronie firmy wynika, że Rejsclub.pl posiada zabezpieczenie finansowe w postaci gwarancji ubezpieczeniowej w kwocie 830 000,00 zł (osiemset trzydzieści tysięcy złotych) ważne do grudnia 2018 roku.  - W razie, gdyby doszło do niewypłacalności, uruchamiany jest II filar w postaci Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – informuje Anna Ulman, rzecznik prasowy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego na bieżąco monitorują sytuację związaną z niewypłacalnością firmy Rejsclub.pl. W poniedziałek uruchomiona zostanie procedura dotycząca zwrotu wpłat dla osób, które zawarły umowy z firmą Rejsclub.pl i których wyjazdy zostały zaplanowane po 8 lutego.

Zainteresowani klienci powinni zgłaszać się do: 
- Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego - Departament Turystyki; tel. 58 32 68 350; fax 58 32 68 352; ul. Długi Targ 1-7, 80-828 Gdańsk
- podmiotu udzielającego zabezpieczeń finansowych tj. AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. - ul. Chłodna 51; 00-867 Warszawa; tel. 22 555 00 00.

Rejsclub.pl pokazywał się w ostatnich latach, jako najbardziej aktywne i innowacyjne biuro podróży na polskim rynku wycieczek morskich. 

Przedsiębiorstwo m.in. na swej witrynie internetowej zapewniało, że oferowało najbogatszy wybór wycieczek morskich (różnych armatorów) na naszym rynku. Rejsclub.pl był zarówno wyłącznym lub głównym przedstawicielem niejednej z wiodących, największych pasażerskich, wycieczkowych linii żeglugowych, jak i wprowadzał, jako pionier na polskim rynku, ciekawe, małe, niszowe, w tym bardzo ekskluzywne i egzotyczne propozycje nieznanych wcześniej u nas armatorów.

Z biurem podróży Rejsclub.pl można było się wybrać na wycieczki morskie m.in. takich linii cruisingowych, jak Aida, Azamara, Carnival, Celebrity, Crystal Cruises, Cunard, Disnay Cruise Line, Holland America Line, MSC Cruises, Norwegian Cruise Line (NCL), Oceania Cruises, Ponant, Princess Cruises, Pullmantur, Regent Seven Seas Cruises, Royal Caribbean, Seabourn, Silversea, Star Clippers, Viking Cruises, Windstar Cruises, a także American Cruise Lines, Aqua Expeditions, Aranui 5, Croisi Europe, Pandaw River Cruises, Paul Gaugin Cruises,  Scuba Spa Maledives, SeaDream Yacht Club i Variety Cruises.

rel (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego), PBS

+3 W Polsce ceny rejsów za wysokie.
Byłem już 9 razy na rejsach Flotą Aida, następne dwa już zarezerwowane. Naprawdę jakość i frajda pierwsza liga. Rejsy rezerwuje bezpośrednio na stronie firmy i dla porównania w polskich biurach ceny rejsów są wyższe conajmiej o 30 procent. Wiec nie ma sie co dziwic brakiem zainteresowania w polsce tego typu wypoczynkiem.
12 luty 2018 : 09:54 Olek | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2549 4.3409
EUR 4.634 4.7276
CHF 4.6547 4.7487
GBP 5.2397 5.3455

Newsletter