Inne

Kapitanowie Żeglugi Wielkiej to grupa o specyficznych cechach osobowości, charakteru, wielkiej wiedzy i doświadczenia - o najwyższym poziomie poczucia odpowiedzialności ukierunkowanej na bezpieczeństwo ludzi, statku i ładunku. Nikt nie zrozumie kapitana, nie będąc kapitanem. Może właśnie dlatego Kapitanowie zapragnęli powołać Stowarzyszenie ludzi, którzy wzajemnie się dobrze rozumieją, mogą i chcą zachować oraz krzewić najlepsze tradycje i wiedzę o zawodzie marynarza, a Kapitana w szczególności.

Przez lata, dzięki swojej aktywności, Stowarzyszenie nabierało mocy, szybko stając się Organizacją zrzeszającą ponad 300 członków. Przynależność do Stowarzyszenia nobilitowała kapitanów, którzy z dumą wpinali i nadal wpinają, w klapy munduru, czy cywilnej marynarki, znaczek Stowarzyszenia w formie kapitańskiego rękawa z kotwicą i czterema paskami.

W sobotę, 21 października odbyło się w auli Akademii Morskiej w Gdyni XI Walne Zgromadzenie członków. Sprawozdanie przedstawił dr inż. kpt. ż.w. Andrzej Królikowski - przewodniczący Rady Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej X kadencji.

- Trzeba przyznać, powiedział w swoim wystąpieniu, że miniona X kadencja obfitowała w spektakularne wydarzenia, które znacznie wzmocniły pozycję Stowarzyszenia nie tylko w trójmiejskim środowisku, ale i w całej Polsce. W ostatnim roku tej kadencji obchodziliśmy okrągłą rocznicę - 40 lat Stowarzyszenia to piękny jubileusz i wyróżniliśmy go godnie. Mam nadzieję, że następna dekada przysporzy nam dokonań, które z dumą będziemy eksponować.

Rada Stowarzyszenia w uznaniu zasług ustępującego Prezesa przekazała mu pamiątkową plakietę.

Po bardzo intensywnych obradach nowo wybranej 14-osobowej Rady Stowarzyszenia jej Przewodniczącym został kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski - dyrektor GUM. Jego zastępcami zostali kpt. ż.w. Anna Wypych-Namiotko i kpt. ż.w. Andrzej Królikowski.

Tekst i zdjęcia: Bohdan Sienkiewicz

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter