Inne

W niedzielę, 15 października w Gdyni zakończył się zlot jachtów z duszą „Próchno i Rdza”. W tej edycji wydarzenia wzięły udział 33 jednostki i 250 żeglarzy.

Organizowany od 2009 roku zlot skupia klasyczne jachty, zbudowane z drewna i metalu. Tegoroczna impreza składała się z dwóch części, w czwartek żeglarze spotkali się na Helu, a dzień później przypłynęli do Gdyni.

Główna część zlotu rozpoczęła się w piątkowe popołudnie w Gdyni, do której ostatecznie dopłynęły aż 33 jachty, najwięcej w historii „Próchna i Rdzy”. Jednostki te są żywą ekspozycją historii naszego żeglarstwa. Był na zlocie m.in. zrewitalizowany Generał Zaruski, reprezentant najstarszych polskich żaglowców, Copernicus, uczestnik wokółziemskich regat Whitbread Round the World Race, czy Antica Jerzego Wąsowicza, która opłynęła świat.

Wszystkie jachty były udostępnione do zwiedzania, a w piątek żeglarze i ich fani, bawili się podczas koncertu zespołu szantowego „Trzy Majtki” w hangarze Yacht Klubu „Stal” Gdynia.

Główną sobotnią atrakcją było wspólne zdjęcie wszystkich uczestników oraz pokaz ich umiejętności na zatoce do oglądania z Bulwaru Nadmorskiego. 

Organizatorem „Próchna i „Rdzy” była Szkoła Żeglarstwa „Sekstant”, a partnerami strategicznymi Urząd Miasta Gdyni i Pomorski Związek Żeglarski. Relację z imprezy na żywo nadał Polsat.

Tekst i zdjęcie: Bohdan Sienkiewicz

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3992 4.488
EUR 4.635 4.7286
CHF 4.5948 4.6876
GBP 5.3758 5.4844

Newsletter