Inne

W finałowym wyścigu tegorocznej edycji regat The Tall Ships Races (na trasie Kłajpeda-Szczecin) na trzeciej pozycji uplasowała się flagowa jednostka Gdańska - STS Generał Zaruski - poinformował Gdański Ośrodek Sportu.

"Mieliśmy apetyt na więcej, a perspektywy były jeszcze bardziej obiecujące, bo Zaruski w końcówce wprost "połykał" konkurencję. Jednak wyścig został skrócony i zabrakło czasu, by wpłynąć na najwyższy stopień podium.

Mimo satysfakcjonującego końcowego wyniku, tegoroczny cykl regat nie był dla nas najszczęśliwszy. W pierwszym wyścigu, przy słabych wiatrach i pomimo tego, że Zaruski wpłynął na metę jako druga jednostka w swej klasie i jedna z pierwszych w całej stawce, końcowy wynik po zastosowaniu przeliczników technicznych był zdecydowanie mało satysfakcjonujący. W drugim wyścigu z kolei zaliczyliśmy falstart i sporo straciliśmy na starcie przez karne okrążenie. Biorąc pod uwagę okoliczności towarzyszące regatom, to  trzecie miejsce przywiezione ze Szczecina, bardzo cieszy.

Ogromne uznanie i podziękowania należą się załodze, która dzielnie żeglowała w tych prestiżowych regatach. Życzymy jej pomyślnych wiatrów podczas turystycznego udziału w "Hanse Sail" w Rostocku i następnie w drodze powrotnej do Gdańska. Spodziewamy się ich w porcie macierzystym w dniu 20 sierpnia. Następnie, po krótkim postoju, już trzy dni później znów wypływają w tygodniowy rejs w ramach unijnego projektu "Baltic Pass - Maritime Heritage Tours"."

rel (Gdański Ośrodek Sportu)

0 Gratulacje
Gratulacje dla załogi GENERAŁA ZARUSKIEGO to piękny jacht :-)
08 sierpień 2017 : 08:13 Roman M | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter