Inne

W dniach od 28 do 31 lipca w Gdyni odbywać się będą 11. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA - na wodzie. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej Marina Gdynia.

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.

Żeglarska Stolica Polski

Podczas tegorocznej edycji Targów w Gdyni zobaczymy blisko 120 jachtów i łodzi z polskich i zagranicznych stoczni, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek. 

W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media branżowe. Łącznie na Targach swoją ofertę zaprezentuje 138 firm.

Spotkania i pokazy na wodzie

Targi WIATR i WODA w Gdyni to obok ekspozycji wystawców także atrakcje związane ze sportami wodnymi. Przez cały czas trwania targów w porcie jachtowym odbywać się będą pokazy ratownictwa na wodzie oraz prezentacje.

Pierwszego dnia Targów odbędzie się wyjątkowe spotkanie z gościem honorowym tegorocznej imprezy prezydentem Bronisławem Komorowskim podczas, którego opowie o własnych doświadczeniach na wodzie i wielkiej pasji żeglarskiej.

Nie tylko miłośników kajakarstwa zapraszamy na spotkanie z Aleksandrem Dobą wyjątkowym człowiekiem, który dwukrotnie pokonał kajakiem Ocean Atlantycki, a który z gośćmi targów podzieli się swoimi opowieściami o zrealizowanych wyprawach i planach na przyszłość.

W targową sobotę o żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać będzie Kapitan Krzysztof Baranowski, mający za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca „Szkoły pod Żaglami”.

Każdego dnia Targów można będzie obserwować pokazy technik ratowniczych przygotowanych przez Pomorską Federację WOPR wraz z grupą wspieraną przez psy ratownicze. „Jak pomóc aby nie zaszkodzić” to temat sobotniego szkolenia podczas, którego goście Targów dowiedzą się jak nie będą ratownikiem można pomóc osobie znajdującej się w wodzie, tak aby nie narazić własnego bezpieczeństwa.
W niedzielę o spełnianiu marzeń o wielkiej wodzie opowiedzą uczestnicy regat samotników przez Atlantyk, a na wodzie w Marinie zobaczymy tego dnia regaty jachtów sterowanych radiem.

Muzycznie w Marinie

Pobyt na Targach będzie umilała muzyka grana na żywo. W czwartek i niedzielę gości Targów zaprosimy na koncert dwóch wirtuozów i jazzowych indywidualności: Cezarego Paciorka - akordeonisty, pianisty, kompozytora i pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku, nowatora akordeonu jazzowego oraz kontrabasisty i kompozytora Piotra Lemańczyka, należącego do grona wybijających się muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Podczas Targów muzycy wykonają kompozycje własne oraz najpiękniejsze standardy jazzowe.
W piątek i sobotę najpiękniejsze jachty i łodzie prezentowane na Targach będzie można podziwiać przy dźwiękach jednego z najbardziej uśmiechniętych i spontanicznych dj'ów na Pomorzu GROOVE DEE. W swoich setach prezentuje najróżniejsze odmiany, szeroko pojętej muzyki House, czasami eksperymentując z innymi gatunkami. Na Swoim koncie ma tytuł MISTRZA POMORZA, 2 miejsce na ESKA DJ CUP, oraz 1 miejsce na IMPULS CONTEST. Obecnie GROVE DEE czynnie gra w wielu prestiżowych klubach całej Europy.

Nagrody i nominacje

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA - na wodzie już po raz siódmy przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji targów konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Celem konkursu jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na targach. W jury konkursu w tym roku zasiądą: Hanna Bakuła - polska malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek, Tadeusz Jelec - design manager Jaguara, Bartosz Piotrowski - doktor sztuki, projektant specjalizujący się w konstrukcjach szynowych, główny designer PESA, zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, Leszek Gonciarz - autor licznych doskonałych konstrukcji żaglowych w Polsce oraz Stanisław Iwiński, szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle”, sprawujący rolę sekretarz komisji konkursowej.

Na Targach w Gdyni zostaną także wręczone nominacje w konkursie „Jacht Roku w Polsce - Polish Yacht of the Year 2017” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”. 

Honorowy patronat nad Targami sprawują: Mieczysław Struk - marszałek województwa pomorskiego, prezydent Gdyni - Wojciech Szczurek, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Imprezę organizują Yacht EXPO i Murator EXPO.

11. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli (28-31.07.2016).

Wstęp na targi:

28 lipca 2016 (czwartek): 11-18
29 lipca 2016 (piątek): 11-18
30 lipca 2016 (sobota): 11-18
31 lipca 2016 (niedziela): 11-16

Ceny biletów wstępu: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł, bilet rodzinny 18 zł, dzieci do lat 12. - wstęp wolny.
Uroczyste otwarcie targów odbędzie się we czwartek o godzinie 13.00.

Więcej na: www.wiatriwoda.pl

Informacja prasowa

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2007 4.2855
EUR 4.4913 4.5821
CHF 4.6117 4.7049
GBP 5.2073 5.3125

Newsletter