Inne

W marcu 2016 r. już po raz szósty odbędzie się w Trójmieście Transport Week. Ważną część tegorocznej konferencji stanowią bezpłatne polskie panele i seminaria o perspektywach dla branży transportowej.

W środę, 9 marca odbędzie się seminarium organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza oraz portal pracujwlogistyce.pl pt. "Rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce". Podczas seminarium eksperci przedstawią rolę i znaczenie żeglugi śródlądowej w Europie, rynek przewozów śródlądowych w Polsce, uwarunkowania hydrotechniczne komunikacji śródlądowej, innowacje w żegludze oraz rozwój turystyki wodnej w Polsce. Spotkanie zostanie zwieńczone panelem z udziałem prelegentów, którzy do dyskusji zaproszą uczestników wydarzenia.

W ramach seminarium pt. "Czas na platformę informatyczną ładunków intermodalnych" przedstawione zostaną fakty i mity oraz trendy i perspektywy dla branży TSL. Podczas panelu dyskusyjnego zaproszeni eksperci podejmą dyskusję o stworzeniu giełdy ładunków intermodalnych w Polsce.

Panel akademicki "Kształcenie studentów a oczekiwania rynku transportowego" organizowany przez Uniwersytet Gdański zgromadzi profesjonalistów z branży, którzy dokonają podsumowania analizy rynku pracy dla młodych. Poza panelem dyskusyjnym z udziałem zarówno pracodawców jak i potencjalnych pracobiorców, studenci będą mieli również okazję wysłuchać prezentacji o możliwościach zdobywania doświadczenia zawodowego oraz dowiedzieć się więcej o profilu wymarzonego kandydata do pracy w branży transportowej.

Poza polską częścią konferencji Transport Week, jak co roku zaproszeni zostali eksperci z europejskiego rynku transportu i logistyki. Każdy dzień Transport Week odbędzie się pod znakiem kolejnych konferencji: "Ports and shipping of tomorrow", "Baltic Container Conference" oraz "Intermodal Conference", w których udział wezmą przedstawiciele czołowych linii żeglugowych i kontenerowych, portów morskich, operatorów terminali i portów, promowych przewoźników, dostawców technologii, a także europejskie stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m. in. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. 

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia dostępne tutaj. 

Czytaj także: Transport Week 2015. Za nami pierwszy dzień jubileuszowej konferencji

Czytaj także: O dynamicznych zmianach europejskiego transportu i handlu w drugim dniu Transport Week

Czytaj także: Transport Week 2015 - w trzecim dniu o transporcie i handlu morskim [VIDEO]

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter