Inne

W stolicy Kataru (Doha), w dniach 22-30 listopada 2014 roku, rozegrano 47. Wojskowe Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie. Dwa brązowe medale wywalczyli reprezentanci Wojska Polskiego w marynarskich mundurach. Na podium stanęły załogi kobiet i mężczyzn pełniących zawodową służbę wojskową w szeregach Marynarki Wojennej.

W Katarze na „brązowym” stopniu podium stanęły dwie polskie załogi – kobiet i mężczyzn z jednostek wojskowych Marynarki Wojennej. Marynarze żeglarze z biało-czerwoną banderą na burcie płynęli w składzie: st. mar. Katarzyna Tylińska (sternik) i ppor. Aleksandra Tułodziecka oraz st. mar. Marcin Czajkowski (sternik) i st. mar. Piotr Przybylski. Triumfatorzy codzienną służbę pełnią w Komendzie Portu Wojennego (st. mar. Katarzyna Tylińska, st. mar. Marcin Czajkowski, st. mar. Piotr Przybylski) i 13. Dywizjonie Trałowców (ppor. mar. Aleksandra Tułodziecka).

Gospodarzem 47. już Wojskowych Mistrzostw Świata w Żeglarstwie była Doha, stolica Kataru. O medale w klasie 470 walczyło 15 męskich załóg z 15 państw i siedem żeńskich z siedmiu krajów. W sumie w żeglarskiej rywalizacji uczestniczyli przedstawiciele 17 armii i rozegrano 11 wyścigów.