Bezpieczeństwo, Granice

Infrastruktura Marynarki Wojennej wymaga odbudowy; jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych obiecuję ludziom polskiego morza, że będę działał w tej sprawie - powiedział w niedzielę w Gdyni prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Święta Marynarki Wojennej.    

"Polska Marynarka Wojenna, w znaczeniu infrastrukturalnym wymaga odbudowy i to dzieło musi zostać zrealizowane. Obiecuję ludziom polskiego morza, polskim marynarzom, że będę w tym zakresie - jako zwierzchnik sił zbrojnych - ze wszelkich sił współdziałał z dowództwem Marynarki Wojennej i ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem" – powiedział prezydent.

Zapewnił, że jest "absolutnie szczera wola" aby zrealizować plan modernizacji, tak by marynarze mieli wyposażenie nowoczesne i bezpieczne. By – jak powiedział prezydent – "nie tylko swoim męstwem, ale i uzbrojeniem bronili naszego bezpieczeństwa, wód terytorialnych, naszych granic; by wykonywali misje niesienia pokoju na świecie wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne i gdzie prowadzą nas zobowiązania sojusznicze".

"Jestem przekonany, że to zadanie uda nam się zrealizować, że na czterystulecie bitwy oliwskiej polska Marynarka Wojenna pod względem infrastrukturalnym będzie wyglądała inaczej, że będziecie mieli nowoczesne jednostki pływające, wyposażone w nowoczesny sposób, z nowoczesnym uzbrojeniem" - powiedział prezydent.

Z udziałem m.in. prezydenta i szefa MON w Gdyni trwają obchody Świąt Morza i Marynarki Wojennej. Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie wielka parada morsko-lotnicza na wodach Zatoki Gdańskiej. Udział weźmie w niej ponad 20 okrętów z Polski, ale też ośmiu zaproszonych państw: USA, Niemiec, Finlandii, Chin, Francji, Łotwy, Litwy i Danii. (PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl, Anna Kisicka

+2 Narty załatwią problem.
Może Panie Prezydencie, każdemu marynarzowi z PMW kupić narty, razem z karnetem na klikadziesiąt szusów z górki ? Bo choć do zimy jeszcze daleko, to gorące głowy trochę sie ostudzą, a temat modernizacji MW, będzie można kolejny raz odwlec w czasie.
24 czerwiec 2018 : 14:14 Jato | Zgłoś
+1 Karnety lepiej , żeby Pan Prezydent wokorzystał.
Pan Prezydent powiedział tylko, że "jest absolutnie szczera wola" i że "jest przekonany, że to zadanie uda się zrealizować" :)))
Nikt nie mówił o żadnej konkretnej modernizacji. Proszę nie nadinterpretować słów naszego Strażnika Konstytucji :)))
25 czerwiec 2018 : 07:14 w | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter