Stocznie, Statki

Dwie nowe jednostki CSOV zaprojektowane przez Ulsteina i budowane w Gdyni dla Ulstein Verft (ostatecznym odbiorcą będzie Bernhard Schulte Offshore) osiągnęły ważne kamienie milowe. Ceremonie cięcia stali i położenia stępki odpowiednio dla NB320 i NB321 odbyły się w stoczni Crist 30 stycznia 2024 roku.

Te CSOV (statki do obsługi rozruchu), używane w sektorze offshore wind, charakteryzują się kształtem kadłuba Twin X-Stern, o symetrycznych pędnikach dziobowych i rufowych, zapewniających lepsze właściwości manewrowe i wyższą efektywność pozycjonowania dynamicznego.

Kadłuby zostaną przygotowane w Crist przed holowaniem do Ulstein Verft w Norwegii na końcowe etapy, które obejmują wyposażanie, prace malarskie, instalację elektryczną, integrację sprzętu, rozruch i próby morskie.

Matthias Müller, dyrektor zarządzający Bernhard Schulte Offshore, tak skomentował to wydarzenie: "Wspaniale jest być w stoczni świadkiem narodzin naszych dwóch nowych jednostek. Z niecierpliwością czekamy na dalszy postęp budowy tych niezwykłych statków offshore, których dostawa planowana jest na rok 2025.”

Lidvar Lillerovde, kierownik projektu w Ulstein Verft, również był obecny na tej uroczystości. "Jesteśmy zachwyceni, że możemy być tutaj, w stoczni Crist wraz z Bernhard Schulte Offshore, aby uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu dla dwóch nowych statków. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację doskonałej współpracy między armatorem, stocznią CRIST i stocznią Ulstein Verft w zakresie tych statków”.

rel (Crist)

Fot.: Crist; wizualizacja - Ulstein Verft 

CSOV dla BSO
CSOV dla BSO
CSOV dla BSOCSOV dla BSO

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.946 4.0258
EUR 4.2735 4.3599
CHF 4.4826 4.5732
GBP 4.9916 5.0924

Newsletter