Stocznie, Statki

W poniedziałek, 24 października br. w Gdańskiej Stoczni „Remontowa” im. J. Piłsudskiego S.A. rozpoczęto produkcję pierwszego z serii trzech promów Ro-Pax dla polskich armatorów. Częścią umowy jest list intencyjny zawierający opcję budowy czwartego promu.

Jest to jedno z największych zamówień serii promów pasażerskich tej wielkości w stoczniach europejskich, które w ostatnich latach niemal wyłącznie były lokowane w Chinach. W obecnej sytuacji geopolitycznej na Dalekim Wschodzie, związanej z napięciami wokół Tajwanu, europejscy armatorzy z coraz większym niepokojem obserwują tamten region, co sprawiło że pojawiła się szansa na powrót produkcji tej wielkości promów do Europy.

Stwarza to również szanse dla polskiej branży okrętowej na nowe otwarcie. Warunkiem ich wykorzystania jest odbudowa kształcenia zawodowego na potrzeby branży okrętowej.

O szansach związanych z budową promów oraz koniecznością odbudowy kształcenia zawodowego na potrzeby przemysłu okrętowego w audycji Radia Gdańsk „Ludzie i Pieniądze” rozmawiała red. Iwona Wysocka z Ireneuszem Karaśkiewiczem - dyrektorem biura Związku Pracodawców FORUM OKRĘTOWE.

Całej audycji Radia Gdańsk można wysłuchać klikając w link poniżej:

Radio Gdańsk: Ludzie i pieniądze. Rozpoczęła się budowa polskich promów

RED.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8818 3.9602
EUR 4.2118 4.2968
CHF 4.2631 4.3493
GBP 4.9342 5.0338

Newsletter