Stocznie, Statki

Firma Radiolex z siedzibą w Gdańsku wprowadziła do swojej oferty nowatorski system MBC - modułową zabudowę mostków nawigacyjnych na statkach i okrętach. Produkt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Radiolex to producent szaf sterowniczych, rozdzielnic elektrycznych niskiego i średniego napięcia, pulpitów oraz paneli sterowniczych. W szerokiej ofercie firmy dostarczającej rozwiązania dla branż takich jak m.in.: automatyka, przemysł morski i górniczy, znajdują się urządzenia, jak np. do stref zagrożonych wybuchem, oraz urządzenia sterujące klimatem w szafach tj. klimatyzatory, systemy wentylacji i ogrzewania.

Teraz, w ofercie firmy, kolejne przełomowe urządzenie – to nowatorski system MBC (Modular Bridge Consoles), czyli modułowa zabudowa mostków nawigacyjnych na statkach i okrętach.

MBC to kilkanaście modułów w różnych rozmiarach, które umożliwiają kompozycję zabudowy zarówno mostków nawigacyjnych, jak i przestrzeni dyspozytorskich.

Jak informują przedstawiciele firmy Radiolex, modułowość systemu to ogromny atut, umożliwiający kształtowanie wyglądu docelowej konsoli w dowolny sposób.

Ponadto oszczędzamy czas na projektowaniu dedykowanych rozwiązań, możemy wymieniać poszczególne moduły na obiekcie (np. w przypadku potrzeby zmiany monitora na większy, wystarczy zamówić samą nadstawkę, a nie cały zestaw). Ważną kwestią jest też fakt, że na etapie budowy lub remontu statku z reguły są ograniczone wielkości przejścia. To zazwyczaj problem, aby umieścić na mostku całą konsolę, a dzięki modułowości można ją wnosić w częściach – informuje Radiolex.

Katalog systemu MBC został zaprojektowany indywidualnie, a poszczególne moduły dostępne są w kilku rozmiarach. W ofercie MBC-P – Podstawa z pokrywą i MBC-PK – Podstawa z kasetą, czyli pionowe moduły złożeniowe podstawy konsoli, stanowiące trzon, na którym ustawia się panel ekranowy oraz dołącza pulpit; MBC-CS – dolny moduł konsoli, stosowany w celu ustawienia podstawy na odpowiedniej wysokości; MBC-PE – górny moduł konsoli, stosowany w celu montażu ekranu; MBC-PO – moduł dołączany do panelu ekranowego, przeznaczony do instalacji klawiatury, przycisków lub wskaźników; MBC-MS – samodzielny moduł steru przeznaczony do ustawienia wolnostojącego lub szeregowego; MBC-MPB – opcjonalne akcesorium uzupełniające zestawy konsol oraz MBC-KS – samodzielny moduł do zawieszenia pod sufitem na mostku.

Produkt powstał w wyniku profesjonalnego procesu projektowego w związku z realizacją projektu nr POIR.02.03.05-22-0007/19 pt. „Wzrost konkurencyjności Spółki Radiolex” w wyniku opracowania nowego projektu wzorniczego i wdrożenia znacząco udoskonalonego produktu” w ramach Osi priorytetowej 2 Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, Poddziałanie 2.3.5 Design dla przedsiębiorców Program Operacyjny Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.946 4.0258
EUR 4.2735 4.3599
CHF 4.4826 4.5732
GBP 4.9916 5.0924

Newsletter