Stocznie, Statki

Maid of the Mist, biuro organizujące wycieczki łodzią pod wodospad Niagara w stanie Nowy Jork uruchomiło dwa nowe promy z napędem w pełni elektrycznym firmy ABB. To pierwsze tego typu statki w Stanach Zjednoczonych.

Promy zeroemisyjne: James V. Glynn i Nikola Tesla są pierwszymi w pełni elektrycznymi statkami zbudowanymi w Stanach Zjednoczonych, których moc pobierana jest z akumulatora o dużej pojemności dostarczonego i zintegrowanego przez ABB. Oprócz akumulatorów, firma dostarczyła kompleksowe rozwiązanie napędowe, w tym system ładowania na wodzie.

Jednostki nazwano odpowiednio na cześć prezesa i dyrektora naczelnego Maid of the Mist (Glynn dołączył do Maid of the Mist w 1950 roku jako sprzedawca biletów, a nabył firmę w 1971 roku. W czasie swojej kadencji, Maid of the Mist rozszerzyła działalność, osiągając dziesięciokrotny wzrost) i znanego, amerykańskiego wynalazcy i elektrotechnika (Tesla był konstruktorem wielu urządzeń do wytwarzania i wykorzystania prądu przemiennego, konkurując skutecznie z Thomasem A. Edisonem, który uznawał tylko prąd stały).

Sektor transportu generuje obecnie największy udział w emisji gazów cieplarnianych. Aby osiągnąć cel, jakim jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 85% do 2050 roku, musimy podjąć odważne działania już teraz. Elektryfikacja tych dwóch, zupełnie nowych łodzi stanowi przykład, że możemy zelektryfikować naszą gospodarkę, co jest dobre dla społeczności, naszego zdrowia i klimatu - powiedział Gil C. Quiniones, prezes i dyrektor generalny New York Power Authority, korporacji pożytku publicznego w stanie Nowy Jork.

James V. Glynn i Nikola Tesla zasilane są parą akumulatorów o łącznej pojemności 316 kWh podzielonych na dwa kadłuby katamaranów. Akumulatory umożliwiają osiąganie przez elektryczne silniki napędowe mocy do 400 kW, a konfiguracja mocy jest kontrolowana przez system zarządzania nocą i energią (PEMS™) ABB.

Są ładowane - zaledwie w ciągy siedmiu minut podczas zejścia turystów ze statku i wejścia nowych - z wykorzystaniem energii elektrycznej z lokalnej elektrowni wodnej, zapewniając, że eksploatacja statków Maid od the Mist jest całkowicie bezemisyjna.

ABB dostarczyła również szeroki zakres rozwiązań elektrycznych i cyfrowych, w tym rozdzielnice, napędy i zintegrowany system sterowania.

Maid of the Mist powstało w 1846 roku, co czyni go jednym z najdłużej działających operatorów turystycznych w Ameryce Północnej.

AL, z mediów

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2529 4.3389
EUR 4.5575 4.6495
CHF 4.4327 4.5223
GBP 5.3466 5.4546

Newsletter