Stocznie, Statki

Operator wycieczkowców Carnival Corporation & plc wysyła prawdopodobnie kolejny statek do stoczni, w której zostanie poddany recyklingowi. Chodzi o jednostkę klasy „Fantasy” - podaje serwis informacyjny Trade Winds.

Dane ze strony monitorującej ruch statków wskazują, że Carnival Inspiration, zbudowany w 1996 roku, wypłynął na Atlantyk i skierował się do Izmiru, portu położonego w pobliżu stoczni złomowej w Aliaga. Statek został prawdopodobnie rozładowany w Willemstad (stolica Curaçao) przed tym, jak wyruszył w ostatni rejs.

Według doniesień serwisu informacyjnego Trade Winds, w ubiegłym tygodniu w tym samym porcie wyładowano Carnival Fantasy, statek wycieczkowy zbudowany w 1990 roku.

Średniej wielkości statki wycieczkowe marek należących do amerykańskiego operatora: Holland America Line, Costa Cruises i P&O Cruises znalazły w ostatnich tygodniach nowych nabywców.

Sytuacja pandemiczna spowodowała, że Carnival Corporation poniósł 4,4 mld strat w kwartale zakończonym 31 maja 2020 r.. Celem redukcji kosztów i zwiększenia płynności finansowej armator planuje przyspieszyć w tym roku program demontażu statków. Ponadto przygotowuje się do stopniowego wznowienia rejsów zgodnie z przepisami rządowymi.

AL, na podst. Trade Winds

0 *
1990 rok. Staruszka.
22 lipiec 2020 : 21:18 WD Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Inspiration
Byłem na Inspiration. Statek w dobrym stanie, najlepszy z Fantasy class, aż dziwne że go złomują.
25 lipiec 2020 : 09:12 Jaco Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter