Stocznie, Statki

W procedurze, która może być uznana za pierwsze w historii wirtualne przekazanie wycieczkowego lub w ogóle jakiegokolwiek statku przez stocznię, armator Celebrity Cruises przyjął nowy statek - Celebrity Apex. 

Dokonano tego przeprowadzając wideo-konferencję, w której uczestniczyli przedstawiciele zarządów i specjaliści stoczni Chantiers de l'Atlantique i armatora.
Zgodnie z tradycją, kapitan Dimitris Kafetzis zarządził wymianę flag francuskiej na amerykańską, a w tle odtworzono hymn narodowy obu krajów.

"Każde przekazanie statku jest jedyne w swoim rodzaju, tak, jak każdy statek jest inny. Teraz okoliczności są dość wyjątkowe, ale to dobrze, że tak innowacyjny statek jak Celebrity Apex przekazywany jest przez stocznię na sposób odpowiedni dla ery cyfrowej" - powiedziała Lisa Lutoff Perlo, prezes i dyrektor generalny Celebrity Cruises.
"Dzień ten jest w każdym calu tak znaczący, ponieważ znam zaangażowanie i oddanie zespołu stoczniowego, załogi pokładowej i naszego zespołu lądowego w Celebrity - wszystkich, którzy przyczynili się do ożywienia tego statku". Celebrity Apex jest wspaniałym statkiem i jestem dumna, że mogę go powitać w naszej rodzinie."

"Mieliśmy zaszczyt budować pierwszy statek z serii "Edge" - Celebrity Edge, i tak wiele innych wspaniałych statków na przestrzeni lat naszej współpracy. Celebrity Apex jest wyjątkowy i wiemy, że zostanie dobrze przyjęty i będzie cieszył przez wiele lat" - powiedział Laurent Castaing, dyrektor generalny Chantiers de l'Atlantique.
"Czekam na "spokojniejsze wody", kiedy będziemy mogli powitać gości na pokładzie najnowszego nabytku w naszej pięknej flocie. Mam wielkie oczekiwania co do jej pierwszego wypłynięcia z Barcelony 20 maja", dodała Lutoff-Perlo, nawiązując do obecnego zawieszenia rejsów niemal w całej branży na świecie, związanego z epidemią.

PBS

Celebrity Apex
Celebrity Apex
Celebrity Apex
Celebrity Apex

 

Celebrity ApexCelebrity ApexCelebrity ApexCelebrity Apex
+5 cholerny covid19
ze stoczni prosto na sznurek. taka sytuacja...
30 marzec 2020 : 06:47 Krzych | Zgłoś
+2 A gdyby?
Jest jeszcze grupa ludzi którzy są na tyle majętni że mogą wynająć taki świeży statek dostosowany do długich rejsów i mający dobre warunki dla pasażerów wynająć jako miejsce do przetrwania z daleka od wirusa i raczej ciężkie do zaatakowanie
Taka Arka Noego z bazami gdzieś na odludziu zaopatrzonymi w zapasy żywności czy wody pitnej gdzie załoga mogłaby pobrać te zapasy bez obecności ludzi z lądu
Według mnie idealne miejsce schronienia z prawie pewnością że wirus nie dopadnie
30 marzec 2020 : 14:13 Filip z konopi | Zgłoś
+4 Klasa Edge 2 + 3
Tym razem Francuzi prezentują swoje dzieło. Szczególną uwagę zwraca platforma na prawej burcie "Magic Carpet".
Ma ona wymiary 110 x 20 stóp i waży 90 ton. Przemieszcza się między pokładami 2-16, z 4 pozycjami dokowania (2,5,14,16).
Ta szczególna kawiarnia na wysokości pokładu #2 służy też jako punkt cumowniczy dla łodzi turystycznych itd.
Apex jest #2 z 2. Numer 3 Celebrity Beyond przewidziany na 2021 jest sporo większy, podobnie #4 -2022 i #5 - 2024.
Koszt jednostek to około 900 mln $. Warto też wspomnieć o terminach. Poniżej dane dla Edge.
Palenie blach 21.11.2016, wodowanie 23.01.2018, gotowość 31.10.2018 ,dziewicza podróż 09.12.2018.
To tak na marginesie szczecińskiej stępki,a jednocześnie już są 3 zamówienia na 2027 (24.03.2020).
Viking Ocean, Norwegian oraz MSC Cruises 205.7K GT.
30 marzec 2020 : 15:35 Mieczyslaw | Zgłoś
+2 Pytam
Mieczyslaw czy Ty jesteś encyklopedią wiedzy o wszystkim?Gratuluję
30 marzec 2020 : 17:54 Stoczniowiec były | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter