Stocznie, Statki

W czwartek, 12 marca br. w Warszawie w obronie Stoczni Remonowej „Nauta” protestowali związkowcy z Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" z tej stoczni.

Jak informuje Region Gdański NSZZ "Solidarność" na swojej stronie internetowej, kilkudziesięciu związkowców z „Nauty”, przy wsparciu organizacji związkowych m.in. z PGZ Stoczni Wojennej, Portu Północnego, Stoczni Gdańsk i Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” przeprowadzili pikiety pod siedzibami MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA, biurem Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA oraz pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, gdzie przekazali petycję do premiera Mateusza Morawieckiego.

Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Stoczni Remontowej „Nauta” mając świadomość istotnych zagrożeń dla funkcjonowania spółki, groźby utraty miejsc pracy oraz przedłużającymi się procesami decyzyjnymi od dłuższego czasu prowadziła rozmowy z właścicielami, które w naszej ocenie nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Dlatego KM NSZZ „Solidarność” postanowiła podjąć działania statutowe w formie pikiety protestacyjnej” – napisano w komunikacie Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Stoczni Remontowej „Nauta” S.A.

W czasie pikiety głos zabrał przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztof Dośla, który mówił między innymi o tym, że zła sytuacja gdyńskiej „Nauty” wynika z błędnych decyzji w zarządzaniu firmą.

Więcej: Protestują w obronie Stoczni Remontowej Nauta SA

Red.

Komentarze   

0 prozak z 44
Dodam tran
15 marzec 2020 : 11:06 kon Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 liderzy pikietują
.... kilkudziesięciu związkowców z „Nauty”, przy wsparciu organizacji związkowych m.in. z PGZ Stoczni Wojennej, Portu Północnego, Stoczni Gdańsk i Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” ...przeprowadzili pikiety...
Poza Portem Północnym można powiedzieć... SAME ORŁY.
15 marzec 2020 : 12:04 maciek2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 I
To są skutki działania na TFI mars który jako właściciel większość akcji wszystkich polskich stoczni remontowych doprowadził do całkowitej degrengolady wszystkich zakładów plus wywalili 550 mln zł w błoto dla Niemców gdy zbudowali zakład budowy fundamentów pod wiatraki na Gryfii
Odbudować te firmy chociaż do stanu z przed okresu marsjańskiego to potrzeba mnóstwo pieniędzy i ludzi których nie ma gdyż muszą to być ludzie z doświadczeniem a szkolnictwo już dawno temu upadło a ci co coś jeszcze umieją to są u Soyki lub zagranicą albo na swoim
Msr najmniejsza ale najlepiej radząca sobie firma to teraz obraz nędzy i rozpaczy i to samo odnosi się do wszystkich
15 marzec 2020 : 13:48 Filip z konopi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Dziewięć lat za późno
Tak , to dziewięć lat za późno . Takie działania należało podjąć w 2011 roku , kiedy Marsjanie zaczęli lądować w stoczniach , za zgodą ówczesnego rządu . Cały dorobek 60 powojennych lat w stoczniach , w których pojawili się ci ludkowie został zniszczony . Najlepsza stocznia MSR S.A. ze Świnoujścia , bez pomocy państwa , coroczne zyski i podatki dla państwa , została przez tego beneficjenta zrujnowana . Kiedy ludzie za to odpowiedzialni poniosą kary , za tak olbrzymie szkody ? Teraz , to tylko rozpoczęcie odbudowy przemysłu stoczniowego jak po II wojnie światowej , ale to musi potrwać kilkadziesiąt lat . Buduje się mozolnie i powoli , rujnuje się błyskawicznie .
17 marzec 2020 : 09:32 zmartwiony Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 To wina PiS
Od 5 lat rządzi PiS, który obsadził wszystkie stołki swoimi pisiewiczami i całkowicie ponosi winę za to, jak wygląda państwowy przemysł stoczniowy.
17 marzec 2020 : 12:46 DarekN Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 peło
to wina 8 lat rzadów PO i wcześniej 4 lat SLD (lub jak kto woli LSD)
19 marzec 2020 : 21:52 Spawacz Sam Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 upadek przemysłu okrętowego w Polsce
Ratować przemysł okrętowy w woj. zachodnio-pomorskim za wszelką cenę, kosztem innych stoczni z Wybrzeża Gdańskiego. W tym województwie są, tam są takie"tuzy" jak min. Gróbarczyk, czy Brzeziński, którzy za młodu, puszczali okręty z papieru do Dunajca i jeziora Rożnowskiego, bo stamtąd pochodzą i to im zostało w pamięci.
17 marzec 2020 : 10:05 wacwac Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1