Stocznie, Statki

Wiodące światowe towarzystwo klasyfikacyjne i uznany doradca branży morskiej DNV GL będzie nadzorować budowę żaglowca pasażerskiego Sea Cloud Spirit. Statek powstanie w hiszpańskiej stoczni Metalships & Docks w Vigo. 

Armatorem jednostki będzie Sea Cloud Cruises z Hamburga - firma, która obecnie operuje dwoma tego typu żaglowcami: Sea Cloud i Sea Cloud II. Pierwszy powstał w 1931 roku i jest jednym z największych, aktywnych żaglowców świata, zaś Sea Cloud II zbudowano w 2001 roku i opisywany jest jako pięciogwiazdkowy, pływający hotel. Kilkakrotnie odwiedził Gdańsk.

Zobacz zdjęcia: Sea Cloud II w Gdańsku 

Nowy żaglowiec został zaprojektowany tak, aby sprostać rosnącemu popytowi zarówno ze strony niezależnych podróżnych, jak i rynku czarterowego, głównie na Karaibach i w basenie Morza Śródziemnego.

- Sea Cloud Spirit zapewni pasażerom nowy poziom komfortu. Oprócz pięknych widoków z prywatnych balkonów, zostanie zainstalowana także winda, która połączy pięć różnych pokładów - mówi Alberto Iglesias, dyrektor zarządzający w Metalships & Docks. - Luksusowe kabiny, zaawansowane technologicznie udogodnienia i możliwość tradycyjnego żeglowania – pierwsi pasażerowie doświadczą tego już latem 2020 roku - dodaje Daniel Schäfer, dyrektor zarządzający Sea Cloud Cruises GmbH.

Sea Cloud Spirit o długości 138 m zostanie wyposażony w 69 kabin, z których 25 będzie miało prywatny balkon. Na pokładzie pomieści się 135 pasażerów. Za projekt wnętrza odpowiedzialna będzie firma Partner Ship Design z Hamburga.

Sea Cloud Spirit:

Długość całkowita: 138 m
Szerokość: 17, 20 m
Zanurzenie: 5, 65 m
Całkowita powierzchnia żagla: 4 000 m²
Liczba żagli: 27

AL

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter