Stocznie, Statki

W stoczni Meyer Werft w Papenburgu wydokowano nowy statek wycieczkowy armatora AIDA Cruises. Jednostka AIDAnova będzie napędzona skroplonym gazem ziemnym (LNG).

AIDAnova będzie pierwszym na świecie statkiem wycieczkowym, który - dzięki czterem dwupaliwowym silnikom - może być obsługiwany zarówno w porcie, jak i na morzu, z wykorzystaniem obecnie najbardziej przyjaznego dla środowiska i najniższego poziomu emisji paliw kopalnych. Statek charakteryzuje 337 metrów długości, 42 metry szerokości. Na pokładzie, oprócz tradycyjnych kabin, znajdą się m.in. apartamenty typu penthouse, mniejsze, ale równie luksusowe apartamenty, a także kilkanaście restauracji i barów.

Wycieczkowiec zostanie przekazany armatorowi pod koniec września. Pokona wówczas ponad 30-kilometrowy odcinek rzeki Ems, na której położona jest stocznia. Ta przeprawa, podobnie jak samo wydokowanie wycieczkowca, przyciąga zazwyczaj tysiące widzów. 

Przypomnijmy, że uroczystość położenia stępki pod budowę statku AIDAnova odbyła się 6 września 2017 roku. Jest to pierwszy z dwóch statków nowej generacji dla tego operatora. Od listopada zaoferuje tygodniowe rejsy na trasie Gran Canaria i Teneryfa, zawijać będzie także na Maderę, Lanzarotę i Fuerteventurę. 

AIDA Cruises jest częścią Carnival Corporation & plc, największego na świecie koncernu cruisingowego. W swym portfolio posiada kilka najbardziej znanych na rynku wycieczkowych marek jak m.in.: Carnival Cruise Lines, Costa Crociere, Cunard Line, Holland America Line, Ibero Cruises, Ocean Village, P&O Cruises, P&O Cruises Australia, Princess Cruises, Seabourn Cruise Line.

AL, rel (Meyer Werft)

+15 Ile drugi mechanik
może zarobić na statkach pasażerskich i czy są to wyższe pieniądze niż na kontenerowcach ?
23 sierpień 2018 : 16:48 Pytanie | Zgłoś
+14 lol
Na gazowcach w przecietnej firmie 2eng ma ok 9 tys euro. Na cruise'owdzu tego typu, na pewno wiecej.
I te pytanie o kontenerach xD na konterach zarabia sie grosze w tej branzy
24 sierpień 2018 : 12:32 Sialababamak | Zgłoś
+11 Dosc duzo...
... do momentu gdy zmienia zaloge na azjatow.
25 sierpień 2018 : 12:39 Grzegorzzzz | Zgłoś
+22 Co tam stępka PiS
11 miesięcy od położenia stępki do wydokowania, i to jednego z największych okrętów wycieczkowych świata... Kuźwa maćka! A u nas stępka PiS na skromne promy nadal rdzewieje od roku na szczecińskiej pochylni...
24 sierpień 2018 : 09:08 Co tam stępka PiS | Zgłoś
+18 Pseudo stępka
Oni nie gadają, oni robią. U nas premier krzywousty w asyście pazi z hukiem położył stępkopodobny produkt i myślał, że pseudostocznie to zbudują. Jeżeli ktoś widział te kilka pospawanych blach to wie, że to nawet stępki nie przypomina...
24 sierpień 2018 : 13:39 Ex-K1 | Zgłoś
-17 Długość
Złe dane statek ma długość 437 m wiem bo tam robię
25 sierpień 2018 : 08:02 Michael | Zgłoś
+14 Leży wszystko
U pana Strzembońskiego leży wszystko. Stępka leży .Leżą CV fachowców. Leży nadzieja wielu Szczecinian na państwową pracę na normalnych warunkach w normalnym zakładzie. No, ale pan Strzemboński zgodnie z wytycznymi PIS-u brzydzi się "czerwonymi ". Jak dożyje to mu urośnie pokolenie 500+ i wówczas zacznie rekrutować załogi do swojej prywatnej Stoczni. Panie Strzemboński właśnie kłamstwami pogrzebał pan nadzieje Szczecinian na normalność. Odium zła jakie wyrządziła PO i SLD w obu stoczniach ( Gryfii również) w ostatecznym rozrachunku spadnie na PIS jako nieudolnej i złodziejskiej partii.Brawo panie Prezesie.
26 sierpień 2018 : 12:51 Antoni | Zgłoś
+2 Ty idioto
Cytuję Michael:
Złe dane statek ma długość 437 m wiem bo tam robię


... chyba sprzątasz halę.
29 sierpień 2018 : 11:40 Swir | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter