Stocznie, Statki

W dniu 15 sierpnia w Damen Shipyards Galati w Gałaczu nad Dunajem (80 km od ujścia rzeki do Morza Czarnego) świętowano Dzień Stoczniowca. Organizowana co roku impreza w tym roku miała nieco inny charakter - jednocześnie obchodzono także 125-lecie istnienia stoczni. 

W wydarzeniu wzięło udział łącznie około 7 tys. osób, w tym pracownicy i byli pracownicy stoczni, ich rodziny, urzędnicy miasta Gałacz, klienci i media. - Stocznia Damen w Gałaczu stanowi trzon przemysłu stoczniowego w Rumunii – przyznał dyrektor zarządzający Rino Brugge. – Przez lata budowano w niej statki różnego typu, począwszy od tankowców, statków towarowych, masowców i platform wiertniczych, skończywszy na nowoczesnych promach i super-jachtach, statkach typu offshore, łodziach roboczych, jak również okrętach marynarki wojennej. 

- Teraz jest dobry moment na to, aby zastanowić się, przez co przeszliśmy, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Mamy wszystko, czego potrzebujemy: odpowiednie możliwości, sprzęt, wysoko wykwalifikowaną kadrę i chęci, aby pokazać, że jesteśmy solidną stocznią i wielką rodziną – dodał.

Damen Shipyards Galati rozwinęła się w wysoce wydajną stocznię produkcyjną. Od momentu przystąpienia do Grupy Damen w 1999 roku wiedza specjalistyczna w zakresie budowy statków przyczyniła się do kluczowych zamówień Grupy Damen.  

AL, rel (Damen Shipyards Group)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2737 4.3601
EUR 4.5589 4.6511
CHF 4.4385 4.5281
GBP 5.3531 5.4613

Newsletter