Stocznie, Statki

W niemieckiej stoczni FSG (Flensburger Schiffbau-Gesellschaft) miała miejsce uroczystość położenia stępki pod budowę nowego promu dla Brittany Ferries. Choć prace przy budowie statku Honfleur trwają już od dłuższego czasu, wyjątkowa ceremonia odbyła się dopiero w sierpniu. To oznacza również, że prace przy budowie promu, który ma być gotowy już w przyszłym roku, teraz jeszcze bardziej przyspieszą.

Jak przyznały władze Brittany Ferries, komentując ostatnie wydarzenie, położenie stępki jest już kolejnym kamieniem milowym w procesie budowy nowoczesnej jednostki dla popularnego przewoźnika. Kilka miesięcy temu odbywała się uroczystość cięcia blach. Teraz, po położeniu stępki, na pochylni zaczną się pojawiać kolejne elementy konstrukcji, które w krótkim czasie uformują gotowy kadłub. Zarówno przewoźnik, jak i projektanci podkreślają, że kadłub będzie elementem, który będzie wyróżniał statek Honfleur.

- Technologia odmieniła sposób, w jaki projektujemy kadłuby - powiedział Heike Billerbeck ze stoczni FSG. - Na przestrzeni ostatnich 20-30 lat udało nam się zmniejszyć opór falowy o 1/3 do nawet połowy.

Więcej >>>

PromySkat.pl

0 bzdury
Jak zwykle, polska propaganda, i lelum poleum, Drodzy dziennikarze!

Mało kogo co obchodzi co sie dzieje w tych WIELKICH STOCZNIACH niemieckich a raczej co sie w Gdańsku dzieje. I tak np ani słowa nie wspomnieliście że to właśnie w Gdansku na stoczni (sami sprawdzcie gdzie) buduje się ogromne sekcje na ten statek i inne tej firmy. Czy już tak nic polskie firmy nie znaczą że można je pomijać?

Tak samo piszecie że stocznia zbudowała, stocznia zwodowała, stocznia wygrała kontrakt. Bzdury! To wszystko zasługa firm kooperacyjnych i samych pracowników a nie kogoś ktoś siedzi i sie panoszy po stoczni i pije Proseco z kija, którego zreszta zaraz ma zabraknąć na rynku.

Otwórzcie oczy, bo nadejdzie kiedyś taki dzień że to zwykły Kowalski będzie podsyłał artykuły na temat stoczni do internetu a wtedy cała pawda wyjdzie na jaw.
20 sierpień 2018 : 11:18 kierownik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter