Stocznie, Statki

Dwa nowe kierunki kształcenia otwiera Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu.

Szkoła będzie uczyć przyszłych pracowników stoczni - mówi Marzena Gańcza, dyrektor szkoły. To pierwsze nowe kierunki stoczniowe w naszym regionie, dotychczas uczelnie raczej je zamykały.

- Technikum budowy jednostek pływających i monterów kadłubów. To kierunki stoczniowe, a my mamy Morską Stocznię Remontową Gryfia, mamy też prywatne stocznie, które poszukują ludzi do pracy właśnie w tych kierunkach. Są nawet chętni przyjąć uczniów na praktyki i objąć patronat nad tymi klasami - mówi Gańcza.

Więcej >>>

Radio Szczecin

+21 Pomysł dobry, ale..
...czy będą chętni do kształcenia no i potem do podjęcia pracy? W dużych ośrodkach przemysłowych jak np. Trójmiasto jest z tym ogromny problem. Jest gdzie się szkolić ale nie ma za bardzo kogo.
21 czerwiec 2018 : 06:56 Stoczniowiec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+14 Szkola
Cytuję Stoczniowiec:
...czy będą chętni do kształcenia no i potem do podjęcia pracy? W dużych ośrodkach przemysłowych jak np. Trójmiasto jest z tym ogromny problem. Jest gdzie się szkolić ale nie ma za bardzo kogo.


Jeżeli wokół jest pustka a i tak młodzi szukają pracy w Świnoujściu lub wyjeżdżają za granicę to myślę że chętni się znajdą pytanie tylko jak pracodawcy zatrzymają tych uczniów na dłużej u siebie
Szczecin czy Trójmiasto mają inną specyfikę na rynku pracy i tam ciężko o młodzież chętna do pracy w tak ciężkich warunkach .
Podam przykład z lat mojej młodości gdy pracy było mnóstwo a szkoły stoczniowe pękały w szwach . Na każdych 100 uczniów zostawało w zawodzie może z 10 ale jak wspomniałem pracy było wokół mnóstwo
Zmieniło się tyle że pracy wokół nie ma i nie będzie jeszcze długo
22 czerwiec 2018 : 14:50 Filip z konopi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 szkoła stoczniowa
tylko głupi do takiej szkoły pójdzie który młody człowiek chce taką pracę wykonywać jest cięzka mało płatna najczęściej w prywatnych spółkach(u januszy biznesu) na smieciowych umowach bez perspektywy dłuższego zatrudnienia mój syn jakby mi powiedział ze idzie do tej szkoły to bym go do psychiaty zawiózł
26 październik 2018 : 14:53 tomekdem Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter