Stocznie, Statki

Fiński koncern Wärtsilä zaprojektuje i wyposaży jeden z najnowocześniejszych holowników portowych dla PSA Marine, czyli oddziału usług morskich i portowych zarządu portu Singapur, w którego flocie jest obecnie m.in. 41 holowników. Jednostka powstanie w jednej ze stoczni należących do grupy PaxOcean Group.

- Wärtsilä to uznana marka, która na swoim koncie ma mocne osiągnięcia w dziedzinie technologii dwupaliwowej. Jako właściciel i operator holowników portowych stale poszukujemy innowacyjnych i nowatorskich rozwiązań, które pozwolą nam osiągnąć nowe możliwości w eksploatowaniu naszej floty – przyznał Peter Chew, dyrektor zarządzający PSA Marine.

28-metrowy holownik zostanie wyposażony w silniki dwupaliwowe Wärtsilä 20DF zasilanymi głównie paliwem LNG. Wärtsilä dostarczy również system magazynowania paliw LNGPac i system sterowania Wärtsilä ProTouch.

Holownik rozpocznie pracę w porcie w Singapurze w połowie 2019 roku.

AL, rel (Wärtsilä)

+3 holownik portowy
Kiedyś holowniki projektowano i budowano w stoczni Nauta w Gdyni. Niestety później jak stocznią zaczął zarządzać ( w 2010r) fundusz Mars z szefem Piotrem S. przegoniono konstruktorów i innych specjalistów przyjęto kolesi i dziś
stocznia ma poważne kłopoty finansowe i organizacyjne. Szkoda. I jeszcze pytanie kiedy odpowiedzialni za milionowe straty NAUTY zostaną pociagnięci do odpowiedzialności ?
10 maj 2018 : 04:07 mirnal | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter