Stocznie, Statki

Firma Norled zamówi dwa nowe promy. To efekt wygranego konkursu na obsługę jednej z tras, która w Norwegii cieszy się dużą frekwencją.

Oferta złożona przez przewoźnika okazała się najlepsza w prowadzonym niedawno przetargu na obsługę trasy Tromsø-Finnsnes–Harstad. Jego propozycja okazała się aż o 11 milionów koron norweskich tańsza od kolejnej w stawce firmy Boreal i aż o 27 milionów tańsza od kwoty, jaką zażyczyła sobie firma Torghatten Nord. Dzięki temu zwycięstwu Norled będzie teraz operatorem trzech tras wiodących z Tromsø. Chodzi o linie: Tromsø-Skjervøy, Tromsø-Lysnes (koncesja na oba te połączenia uzyskana została w ubiegłym roku) oraz wspomnianej Tromsø-Finnsnes- Brøstadbotn-Engenes-Harstad.

Nowe połączenie w ofercie norweskiego operatora należy do najpopularniejszych szybkich połączeń promowych w Norwegii. Rocznie korzysta z niego ok. 200 tysięcy podróżnych.

W związku z sukcesem, jaki udało się osiągnąć, firma zdecydowała o wzmocnieniu swojej floty. Przewoźnik poinformował, że jego zasoby zasilą dwie nowe jednostki. Będą to szybkie promy. Wprawdzie nie zostały jeszcze podpisane żadne umowy, ale to wydaje się tylko formalnością.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter