Stocznie, Statki

Jak poinformowała lokalna gazeta w Kolumbii Brytyjskiej "Times Colonist" - niewielka stocznia z tego regionu pozyskała kontrakt na realizację gwarancyjnej obsługi serwisowej trzech statków klasy "Salish" zbudowanych w stoczni Remontowa Shipbuilding SA na zamówienie kanadyjskiego armatora BC Ferries.   

Kontrakt ze stocznią Remontowa Shipbuilding SA podpisała Meridian Marine Industries Inc. Firma z Richmond nad rzeką Fraser będzie reprezentowała polską stocznię w ww. zakresie na tamtejszym rynku.

James McFadden, prezes stoczni Meridian przyznał w wypowiedzi dla "Times Colonist", że nie wiadomo, czy z podpisanego kontraktu wyniknie znaczące obłożenie pracą. McFadden był na początku grudnia przez około tydzień w Gdańsku, by negocjować warunki kontraktu.

Salish Orca, Eagle i Raven przekazane został kanadyjskiemu armatorowi w roku 2017, a na mocy kontraktu z BC Ferries, obejmuje je dwuletnia gwarancja.

Promy obsługują trasy Southern Gulf Islands - Tsawwassen oraz Comox - Powell River w Kolumbii Brytyjskiej.

Remontowa nie miała wcześniej przedstawicielstwa w Kanadzie, mającego obsługiwać gwarancję na statki. Kontrakt oznacza, że Meridian będzie - w razie ewentualnie zaistniałej potrzeby - wykonywała prace własnymi siłami (stalowe, rurarskie, ciesielsko-stolarskie) lub zatrudniała lokalnych podwykonawców - informuje "Times Colonist".

- Szukamy możliwości współpracy z europejskimi producentami statków dla BC Ferries - tłumaczy McFadden.

Umowa Meridiana z polską stocznią jest podobna do zawartej przez Point Hope Maritime z Victorii a Damen Shipyards Group, która buduje dla odbiorcy kanadyjskiego dwa mniejsze promy w swojej stoczni w Rumunii.

PBS

+6 Gwarancja
Co w tym dziwnego. To przecież standard. Dobrze że polska stocznia wkracza ponownie na rynek kanadyjski. Jest szansa na nowe kontrakty.
13 luty 2018 : 04:30 Maki | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2782 4.3646
EUR 4.5631 4.6553
CHF 4.4338 4.5234
GBP 5.3842 5.493

Newsletter