Stocznie, Statki

Operator wycieczkowców Carnival Corporation & plc podpisał kontrakt na budowę statku wycieczkowego nowej generacji dla P&O Cruises. Zostanie zbudowany w niemieckiej stoczni Meyer Werft. 

Jednostka o tonażu pojemnościowym brutto 180 000 pomieści niemal 5200 pasażerów. Będzie to największy wycieczkowiec zbudowany specjalnie na rynek brytyjski – podobnie jak siostrzana jednostka, która zostanie dostarczona armatorowi w 2020 roku. 

Statek zostanie zbudowany w stoczni Meyer Werft w Papenburgu i jako część ekskluzywnego projektu „green cruising” będzie napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG). Szczegóły dotyczące projektu statku zostaną ogłoszone później.

W sumie Carnival Corporation podpisał umowy na budowę ośmiu statków wycieczkowych zasilanych LNG z czołowymi niemieckimi i fińskimi stoczniami - Meyer Werft i Meyer Turku. W okresie od 2018 do 2022 roku po dwa statki otrzymają: AIDA Cruises, Costa Cruises, P&O Cruises i Carnival Cruise Line.

Carnival Corporation jest największym na świecie operatorem wycieczkowców, dysponuje 10 brandami firm cruiserowych w Stanach Zjednoczonych, Australii, Azji i Europie (Carnival Cruise Line, Fathom, Holland America Line, Princess Cruises, Seabourn, AIDA Cruises, Costa Cruises, Cunard, P&O Cruises (Australia) and P&O Cruises). W sumie firmy te posiadają 101 jednostek, odwiedzających aż 700 portów na całym świecie. W latach 2016-2022 grupa Carnival Corporation wzbogaci się o 18 nowych jednostek. 

AL

0 Pod pokładem
Polecam obejrzeć film pt.pod pokładem
26 styczeń 2018 : 20:50 Były stoczniowiec | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter