Stocznie, Statki

17 listopada Stocznia Nauta zwodowała kolejny częściowo wyposażony statek rybacki dla duńskiego odbiorcy. Było to szóste w tym roku wodowanie w Zakładzie Nowych Budów w Gdańsku.

Clipperton, który oznaczony jest numerem budowy B-438, to trawler do połowów pelagicznych. Zwodowany statek ma 63 m długości i prawie 13 m szerokości. Zanurzenie jednostki wynosi 5,5 m. Finalnym odbiorcą statku będzie szwedzki armator – B-C Pelagic AB. 

Clipperton powstał w Naucie na zamówienie Karstensens Skibsvaerft AS. Jest to już 12 statek zbudowany dla tego odbiorcy. Duński klient od kilku lat współpracuje ze Stocznią Nauta – obecnie pięć statków to zamówienia od Karstensens Skibsvaerft AS. Łącznie w budowie znajduje się 12 statków dla klientów z Danii, Norwegii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. 

Od momentu uruchomienia zakładu w Gdańsku jesienią 2013 r., stocznia zakontraktowała łącznie 22 statki do połowu ryb. Oprócz statków rybackich w portfolio Nauty są także jednostki naukowo-badawcze i statki obsługowe dla sektora offshore. W ostatnim czasie stocznia pozyskała także ważny kontrakt na budowę w pełni wyposażonego statku wywiadowczego dla Szwedzkiej Marynarki Wojennej. 

Czytaj także: Nauta zbuduje okręt - platformę systemu zwiadu elektronicznego dla koncernu Saab

rel (Stocznia Remontowa Nauta)

1 1 1 1