Stocznie, Statki

Lindblad Expeditions Holdings, Inc. to światowy lider w prowadzeniu rejsów ekspedycyjnych. Podpisał właśnie umowę z norweską stocznią Ulstein na budowę pionierskiego polarnego statku ekspedycyjnego. 

Nowa jednostka zostanie zbudowana w Ulsteinvik w Norwegii i dostarczona w pierwszym kwartale 2020 r.. W kontrakcie zawarto możliwość zamówienia dwóch dodatkowych statków w kolejnych latach.

W projekcie skoncentrowano się głównie na bezpieczeństwie i komforcie pasażerów, a także wielu innowacyjnych rozwiązaniach zmniejszających szkodliwy wpływ na środowisko. Jednym z nich jest konstrukcja kadłuba statku, który zostanie zbudowany według opatentowanego projektu kształtu X-BOW. Umożliwi on utrzymanie odpowiedniej pozycji, gdy statek wchodzi w falę, zminimalizuje negatywny wpływ na środowisko i zoptymalizuje koszty operacyjne. Odpowiednia konstrukcja i klasa lodowa pozwoli również na podróże w rejony polarne. 

- Jesteśmy podekscytowani współpracą ze stocznią Ulstein i jej znakomitym zespołem inżynierów i projektantów. Realizacja budowy nowego statku odbywać się będzie w ramach wieloletniego planu rozwojowego firmy – powiedział Sven Lindblad, prezes i dyrektor generalny Lindblad. - Gdy statek wejdzie do eksploatacji, będziemy świętować 50. rocznicę pierwszego w historii statku ekspedycyjnego Linblad Explorer, który został zamówiony przez mojego ojca Larsa-Erica Lindblada i zbudowany w Finlandii w 1970 roku – dodał Sven Lindblad.

Najnowszy statek będzie wyposażony w 69 przestronnych kabin i apartamentów, a także 12 pojedynczych kabin. Ponadto dla pasażerów przewidziano spa i centrum fitness, gabinety zabiegowe, sauny, strefę relaksacyjną i salę do jogi, a także jacuzzi. W ofercie gastronomicznej m.in. restauracja z widokiem na okolicę i odkryty bar.

Zgodnie z główną filozofią Lindblad Expeditions-National Geographic, statek zostanie zaprojektowany tak, aby umożliwić pasażerom podziwianie przyrody z dowolnego miejsca na statku. 75% kabin będzie mieć prywatne balkony, a ogólnodostępne pokłady - przestronne balkony. Eksplorację ma także ułatwić nowatorski system „Zodiac”, który umożliwi szybkie i bezpieczne zejście na ląd. Do dyspozycji gości będą także kajaki, narty biegowe, zdalnie sterowany pojazd (ROV), podwodne kamery wideo i platforma do lądowania śmigłowców.

Firma Lindblad Expeditions Holdings, Inc. współpracując z National Geographic, inspiruje ludzi do odkrywania i dbania o środowisko. Współpracują ze sobą przy tworzeniu innowacyjnych programów ekspedycji morskich i promowaniu zrównoważonej turystyki na całym świecie. Podczas wyjazdów o charakterze edukacyjnym, goście nawiązują kontakt z czołowymi naukowcami i badaczami, odkrywając przy tym przyrodę nad i pod powierzchnią wody dzięki najnowocześniejszym narzędziom eksploracyjnym.

AL

+4 komentarz
za obliczenia jest odpowiedzialny Tomasz P mozna zaufac jego wieloletniemu doswiadczeniu
09 listopad 2017 : 11:27 Michal B | Zgłoś
-4 Subiektywna opinia.
Również jestem spokojny o konstrukcje. Tak doświadczony zespół gwarantuje jakość.
09 listopad 2017 : 12:12 Lukasz s. | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2426 4.3284
EUR 4.5545 4.6465
CHF 4.4182 4.5074
GBP 5.3086 5.4158

Newsletter