Stocznie, Statki

Agencja Rozwoju Przemysłu SA, partner strategiczny organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego konkursu Dobry Wzór 2017 przyznała nagrodę specjalną w kategorii Produkt Roku. Laur dla najbardziej innowacyjnego polskiego produktu otrzymał katamaran solarny Solliner, zaprojektowany i wyprodukowany przez gdańską spółkę Green Dream Boats.

W tegorocznej edycji konkursu przyznano 24 nagrody w 9 kategoriach, takich jak: Dom, Praca, Sfera publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. Oprócz kategorii tematycznych wręczono także nagrody specjalne: Produkt Roku, Wzór Roku, Wzór Roku dla kultury oraz Designer Roku.

Nagrodę specjalną ARP za najbardziej innowacyjny Produkt Roku 2017 firmie Green Dream Boats wręczył prezes Marcin Chludziński.

- Polski przemysł stoczniowy może rozwijać się na wielu płaszczyznach i odnosić spektakularne sukcesy. Jesteśmy europejskim liderem w produkcji jachtów i łodzi rekreacyjnych, które są naszą wizytówką na światowych rynkach. Kupujący doceniają zastosowane rozwiązania techniczne oraz design. Przyznaliśmy nagrodę Produkt Roku spółce Green Dream Boats za projekt i produkcję katamaranu solarnego Solliner, który oprócz dobrego designu wyróżnia się zastosowaniem innowacyjnego, ekologicznego napędu. To nie tylko innowacja produktowa, ale również nowe otwarcie na rynku stoczniowym, które całej branży pozwoli wypłynąć na szerokie wody - powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu ARP SA.

Solliner to nowoczesna oferta gdańskiej firmy Green Dream Boats, która zajmuje się produkcją łodzi wycieczkowych i sportowych. Katamaran cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno w Europie, jak i poza nią. Łodzie pływają już w Holandii i w Norwegii. Zrealizowano także pierwsze zamówienia do Dubaju, Kanady, USA oraz Tajlandii i Hong Kongu. Spółka zatrudnia ok. 50 pracowników i ma ambicje dalszego rozwoju. W związku ze wzrostem produkcji zapowiada zatrudnienie większej liczby wykwalifikowanych pracowników: specjalistów od budowy łodzi i statków, elektryków, mechaników, kontrolerów jakości, a także projektantów wraz z rozwojem działu projektowego oraz działu R&D.

Zdaniem ekspertów IWP dopracowana konstrukcyjnie, niebanalna stylistycznie sylwetka jest ozdobą każdego akwenu. A wygodę i bezpieczeństwo podróżowania zapewniają starannie dopracowane elementy wyposażenia wnętrza. Katamaran solarny Solliner to próba śmiałego wejścia w rynek mocno konserwatywny i pokazania, że można stworzyć łódkę o niezwykłym designie z ekologicznym napędem elektrycznym oraz zasilaną w 100 proc. energią słoneczną.

Organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, którego większościowym udziałowcem jest ARP SA, konkurs Dobry Wzór ma już 24-letnią tradycję. Zespół ekspertów wybiera produkty i usługi wyróżniające się niebanalnym wzornictwem i dostępnością na rynku polskim. W skład Jury pod przewodnictwem Katarzyny Rzehak, dyrektor kreatywnej IWP, wchodzi m.in. wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, prezes ARP Marcin Chludziński, a także wielu wybitnych przedstawicieli z branży wzornictwa przemysłowego. Statuetki Dobrego Wzoru zostały wyprodukowane w należącym do ARP SA Radomskim Centrum Innowacji i Technologii.

Więcej >>>

rel (Agencja Rozwoju Przemysłu SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2737 4.3601
EUR 4.5589 4.6511
CHF 4.4385 4.5281
GBP 5.3531 5.4613

Newsletter