Stocznie, Statki

Nazywa się Ellen, będzie w pełni elektryczny, a w 2018 r. rozpocznie kursy na wyspę Ærø. W Danii odbyła się prezentacja jednostki, która ma stanowić jeden z symboli dokonującej się tam rewolucji, związanej z wdrażaniem przyjaznych środowisku i ekonomicznych jednostek. Budowa statku jest coraz bliżej ukończenia.

Zanim przyjmie na pokład pierwszych pasażerów, minie jeszcze trochę czasu. Ale już dziś można podziwiać jego sylwetkę oraz docenić skalę całego przedsięwzięcia. Mowa o nowoczesnej jednostce, która od przyszłego roku będzie kursować na wyspę Ærø. Mieszkańcy wyspy mieli okazję zobaczyć z bliska kadłub statku w minioną niedzielę, gdy statek z pomocą holownika dotarł na wyspę. Mimo wczesnej pory, prezentacja przyciągnęła sporą grupę osób, którzy mieli nawet możliwość wejścia na pokład.

Kadłub nowego promu powstał w Szczecinie, a w najbliższych miesiącach jednostka będzie przechodziła prace wykończeniowe w stoczni Søby Værft. Zgodnie z planem, prom ma rozpocząć regularne kursy 16 kwietnia 2018 r., gdy zacznie obsługiwać popularną trasę Søby-Fynshav.

Więcej >>>

PromySkat.pl