Stocznie, Statki

Na targach Baltexpo nigdy nie brakuje oferty usług i produktów dla stoczni, np. maszyn do produkcji stoczniowej, narzędzi, materiałów - od materiałów i urządzeń spawalniczych i do cięcia blach przez przez budowę rusztowań po farby i malowanie i dziesiątki innych, odpowiednio do skomplikowanego produktu stoczni, jakimi są statki.

Firma Stigal prezentuje na swoim stoisku (6.10) przecinarkę plazmowo-gazową w konfiguracji dedykowanej dla branży morskiej, stoczniowej i offshore. Przecinarka PRO Master3D została stworzona do cięcia elementów z jednoczesnym fazowaniem krawędzi oraz do cięcia rur, profili i kształtowników. Detale wykonywane na tej maszynie posiadają już sfazowane krawędzie, dlatego są gotowe do wytworzenia konstrukcji.

Cięcie z jednoczesnym fazowaniem krawędzi w zakresie 0-45° ogranicza bardzo czasochłonną dodatkową obróbkę, jednocześnie przyspieszając proces budowania konstrukcji oraz obniżając koszty jej wytworzenia.

Jednym z przykładów aplikacji maszyn dostarczonych przez Stigal w branży stoczniowej jest, zainstalowana w Mostostalu Pomorze SA w Gdańsku, przecinarka portalowa CNC PRO Master3D do cięcia i fazowania arkuszy blach i rur, o obszarze roboczym 3000 × 12 000 mm, z agregatem plazmowym Cebora Prof 254 HQC (cięcie: plazmą do 60 mm, gazem do 200 mm; głowica Multi3D: cięcie i fazowanie plazmą i gazem w zakresie 0-45° dla blach i rur; obrotnica do obróbki rur: OBR900 zakres średnic 100-920 mm).

Z kolei np. w stoczni Remontowa SA w Gdańsku pracuje przecinarka CNC OBR-620 do obróbki rur o zakresie średnic: 50-620 mm z agregatem plazmowym Cebora Prof 165 HQC (cięcie plazmą: do 25 mm; głowica Multi3D: cięcie i fazowanie plazmą rur w zakresie 0-45°). 

Przecinarki Stigala znalazły zastosowanie m.in. także w firmach Cermar Industry ze Szczecina, Hydro-Naval ze Słupska i Mekro ze Świecia. 

rel (Stigal)

1 1 1 1