Stocznie, Statki

W środę, 19 lipca rano z Gdańskiej Stoczni Remontowa SA w asyście trzech holowników wypłynęła platforma Petrobaltic. To piętnasty tego typu obiekt remontowany lub przebudowywany w stoczni.

Remont na platformie wiertniczej Petrobaltic zlecił jej właściciel - spółka Lotos Petrobaltic SA. Obejmował on prace stalowe i modernizacyjne podwodnej części nóg platformy, która docelowo ma być dostosowana do separacji ropy i gazu z bałtyckich złóż Grupy Lotos SA - B8 eksploatowanych od września 2015 roku.

W Gdańskiej Stoczni Remontowa SA zainstalowano w sumie ponad 190 anod zabezpieczających przed korozją, 12 satelitów spudcanów (to elementy dolnych części nóg platformy) o łącznej wadze 315 ton, a także wymieniono 24 elementy konstrukcyjne nóg platformy, czyli tzw. bracingi.

Przypomnijmy, że zadokowanie samopodnośnej platformy odbyło się w styczniu br. na pokładzie specjalistycznej jednostki heavy-lift Rem Lift 25000, a przyjęty i uzgodniony w kontrakcie zakres prac został wykonany przed założonym terminem.

W trakcie remontu i modernizacji podwodnej części platformy, na tym projekcie codziennie pracowało ponad 250 osób.

Czytaj także: Platforma Petrobaltic zadokowana

Czytaj także: Gdańska Stocznia Remontowa SA zakończyła prace na platformie Petrobaltic

AL, JW

Fot.: Jerzy Uklejewski

+3 No w końcu
Jupi w końcu poszła :-)
19 lipiec 2017 : 15:30 Tom | Zgłoś
+1 Do zakończenia prac jeszcze daleko
Ale co to wyszło? Ponton z nogami... zanim zainstaluja tam moduły procesowe i moduł mieszkamy to pewnie z rok jeszcze.
20 lipiec 2017 : 04:58 K | Zgłoś
-4 Lasik
No i remonta zbiera laury. A 90% prac zarobiła Nauta.
19 lipiec 2017 : 17:12 Jarus | Zgłoś
+4 Lasik, znasz w ogóle zakres prac GSR?
Najtrudniejsze tematy jeśli chodzi o konstrukcję związane z remontem i wzmocnieniem nóg (ze stali S690, montażem sprefabrykowanych przez podwykonawców Nauty satelit i wydokowaniem. Wyszło naprawdę dobrze!

Nie robiliśmy instalacji i praktycznie niczego (poza drobnymi tematami) powyżej, ale to ze względu na decyzje z Warszawy by dać to firmom państwowym. A te nie potrafią nawet rozliczyć już dawno temu wykonanych prac...
19 lipiec 2017 : 19:33 Z GSR | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter