Stocznie, Statki

Salish Raven, trzeci i ostatni reprezentant klasy "Salish" (po Orca i Eagle) wyruszył dzisiaj, 28 kwietnia, około godz. 11:00, z Gdańska w rejs do Kanady, gdzie zostanie formalnie przekazany przez stocznię Remontowa Shipbuilding armatorowi - największemu operatorowi promowemu w Ameryce Północnej - BC Ferries.

Podobnie, jak wcześniej przekazane - przez stocznię należącą do Holdingu Remontowa - promy dla odbiorcy kanadyjskiego, Salish Raven ma do przebycia ok. 10 440 mil morskich zanim dotrze do swojego drugiego i już permanentnego domu w Kolumbii Brytyjskiej.

Transatlantycka podróż zajmie od ok. 45 do 55 dni, w zależności od warunków pogodowych. Zawierać będzie przystanki w Santa Cruz na Wyspach Kanaryjskich oraz w Panama City, w Panamie, w celu zatankowania paliwa. Pojemność normalnych, własnych zbiorników paliwowych LNG statku na czas wyjątkowo dla niego długiej podróży jest powiększona o zbiorniki tymczasowe - kontenery ze zbiornikami kriogenicznymi ustawione na pokładzie samochodowym. Po przejściu Kanału Panamskiego, prom (który w normalnej eksploatacji będzie pływał na krótkich trasach) będzie nawigował wzdłuż zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej aż do prowincji British Columbia.

Salish Orca, pierwszy z trzech zamówionych przez Kanadyjczyków promów ze stoczni Remontowa Shipbuilding, po dość gruntownych (i czasochłonnych) szkoleniach załogi i procesie zapoznawania się przez załogę z promem, wejdzie na linię

Powell River - Comox w maju. Drugi z "bliźniaków" - Salish Eagle, rozpocznie pracę na szlaku między między Tsawwassen a wyspami Southern Gulf Islands pod koniec czerwca. Salish Raven, który dzisiaj opuścił stocznię w Gdańsku, będzie wprowadzony do regularnej eksploatacji (na linię) w rejonie Southern Gulf Islands jesienią.

BC Ferries formalnie przejmie prom Salish Raven po finalnej inspekcji, gdy prom dotrze już do Kolumbii Brytyjskiej.

rel (BC Ferries), PBS

Salish Raven

Zobacz także video: serię "Salish", ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego statku - Salish Orca - przedstawia jej projektant.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2529 4.3389
EUR 4.5575 4.6495
CHF 4.4327 4.5223
GBP 5.3466 5.4546

Newsletter