Stocznie, Statki

Przewoźnicy testują różne warianty, jeśli chodzi o ekologiczny i ekonomiczny transport promowy. Jednym z rozwiązań, które w ciągu najbliższych lat poddane zostanie ocenie, będzie prom zasilany wodorem.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to już w 2021 r. Norwegia będzie miała do dyspozycji prom zasilany wodorem. Rok wcześniej zakończyć ma się jego budowa. Oprócz wodorowych ogniw paliwowych zostanie on wyposażony w baterie elektryczne, które będą działać wspomagająco w razie potrzeby. Będzie on obsługiwał połączenie Hjelmeland-Nesvik-Skipavik w okręgu Rogaland.

Statens Vegvesen, działający w Norwegii organ zajmujący się administracją dróg publicznych, już teraz przygotowuje się do rozpisania konkursu, którego przedmiotem będą prace związane z rozwojem supernowoczesnej i ekologicznej jednostki. Jak twierdzą osoby, które zaangażowane są w projekt związany z wdrożeniem w Norwegii takiej nowatorskiej jednostki, w tej chwili na drodze stoi kilka przeszkód, związanych z wykorzystaniem wodoru jako paliwa, ale – jak podkreślono – nie są to przeszkody nie do przeskoczenia.

Więcej >>>

PromySkat.pl

1 1 1 1

Newsletter