Stocznie, Statki

Około 12 mln zł straty i 55 mln długów - tak wygląda sytuacja finansowa Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" na koniec II kwartału.

Dane ujawnił wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki, w odpowiedzi na pismo posła PO Arkadiusza Marchewki. 

"Gryfia" musi spłacić 55 mln zł, z czego 42 to zobowiązania krótkoterminowe. Ostatnie półrocze zamknęła stratą w wysokości 12 mln zł, a to i tak o kilka mniej niż na koniec ub. r. Jak usłyszeliśmy w firmie, prezes stoczni nie będzie komentować w mediach tych informacji.

O tym, że "Gryfia" ma problemy wiadomo od dawna, ale dotąd nikt nie ujawnił wyników. W styczniu minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk powiedział w Radiu Szczecin, że stocznia "utraciła płynność finansową". Zarząd uspokajał, że sytuacja jest stabilna, a opozycja zarzucała ministrowi, że podważa wiarygodność "Gryfii" i odstrasza jej kontrahentów.

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" zatrudnia w Szczecinie i Świnoujściu około 500 osób. Rząd chce na jej bazie odtworzyć przemysł okrętowy w Zachodniopomorskiem. Ma być jedną ze stoczni, które zbudują dwa promy dla PŻB. Opozycja i część ludzi z branży krytykuje ten pomysł, uważa że "Gryfia" musi najpierw rozwiązać własne problemy finansowe i kadrowe. 

 
+41 Bez zaskoczenia
Stocznia " Gryfia " to od ponad 25 lat " polityczna " firma.
Prezesi , zarządy , pseudodoradcy to były zawsze nominacje polityczne. Każdy myślał tylko jak zdążyć się " nachapać ".
Wielu cwaniaków i pseudofachowców dorobiło się milionów złotych.
Kasę robili albo towarzysze od Gronkowskiego albo
nietowarzysze z Solidarności 80 .
Jedna klika ponadpartyjna.
To trzeba zamknąć . Jak długo można reanimować trupa ?
26 październik 2016 : 06:08 weteran | Zgłoś
+34 Wiarygodność ???
cytat : opozycja zarzuca ministrowi , że podważa wiarygodność Gryfii.

Wiarygodność Gryfii wynosi zero , a nawet minus 1.
To skompromitowani ludzie , którzy zniszczyli własną firmę.
26 październik 2016 : 07:03 biurek7pbd | Zgłoś
+36 bez kary
jak to jest , tylu nieudaczników i złodzieji zarządzało Gryfią i żaden z nich nie trafił do więzienia
26 październik 2016 : 07:26 spaw | Zgłoś
+32 pytanie
Jaki interes ma PIS , aby nadal utrzymywać towarzyszy z Gryfii i płacić im za intrygi ?
26 październik 2016 : 07:52 obserwator | Zgłoś
+30 Prawda czasu i prawda ekranu
Jeżeli oficjalnie jest 55 mln. To ile jest naprawdę?
Ile kasy nie zapłacono podwykonawcom typu Pała czy Długi? Przecież to nie jest wliczone do długów.
I czy te 12 mln strat za pierwsze pół roku to róznica pomiędzy planem sprzedaży a jego wykonaniem? Bo jak firma zatrudniająca 500 osób może mieć tyle strat w ciągu 6 miesięcy?
No i w końcu: trzeba było zostawić Guru i Dzidzię to by strata nie była aż taka duża. A tak nie ma kto sprowadzać statków, nie ma kto rozliczać.
26 październik 2016 : 11:03 Barry White | Zgłoś
+18 G.. prawda
Szkoda że guru i gumiś menadżera, co biegał na statki z wizytówkami obcych firm, tak późno ktoś wziął za tyłek i wywalił na pysk za brame. Jak udowodniłem 500 osob x 3000 brutto x 12 cy = 18 milionów. A ile wytworzyli rocznie długu, dzięki "ściąganiu" i "rozliczaniu" 55 milionów :-)))). Gdyby podanik ich utrzymywał gdyby nic nie robili byłby 37 mln rocznie do przodu. Trzeba się cieszyć więc że nie ma żadnych statków i nie ma guru i gumisia. Został tylko idiota kitowłochy, który kogo zabrał z sobą na targi do Hamburga w tym roku ? Guru, złodzieja złapanego na gorącym uczynku jak kradł blache robiąc fuche w porcie stoczniowymi ludźmi. Obrzydliwa żenada do której dopłacamy po ok. 40 mln rok w rok zamiast mieć zysk.(można tu zobaczyć obok na filmiku z targów marsa w Hamburgu). Żaden z nich nigdy nie ściągnął na wyspę statku. To są ludzie bez żadnej wiedzy i kwalifikacji, posiadający tylko złodziejski spryt. Na wyspie kasę trzepali zagraniczni agenci z którymi miała podpisane umowy na wyłączność, a oni zapewniali stałość doków swoim armatorom, za co brali kasę. Od wyspy też brali kasę za to że dostarczali jej armatorów :-))))). Kitowłosy, guru i gumiśmenadżer mieli te umowy dopilnowywyać i być tzw. ludzmi których agent może nacisnąć żeby mieć wpływ na remont.
27 październik 2016 : 20:06 FIWW | Zgłoś
+18 G... prawda c.d
Poza tym lewizy, wpuszczanie własnych bękarcich spółek, wysyłanie do Pomerani do krzaków za prowizje po remoncie dokowym, żeby taniej dla armatora itp., itd., tu opisywane, żeby agent więcej zarobił i grupa kitowłochego też :-))). Pała i Długi ??? Czemu robią dalej jak stoczni nie płaci ??? Jest w tym logika ??? Jest :-)))). Bo to wyspa lodo-cudów czyli 3/4 robione nalewo gdzie kasa od armatora idzie do kieszeni, a reszte można dokończyć w Pomerani albo SSN :-))). Tam też jest takie myślenie jak za komuny kradli ale i dali ukraść :-)))))). ALE TY MY PODATNICY JESTEŚ WŁAŚCICIELAMI TEGO SZAMBA BO MY DO TEGO DOPŁACAMY ROCZNIE Z 20 RAZY TYLE CO JEST TO WARTE !!! DAĆ IM PROMY ALBO STATKI WOJSKOWE DO BUDOWY ????TRZEBA BYĆ CHORYM !!!! SKOŃCZY SIĘ MASAKRĄ JA GAWRON !!!! STARCIMY SETKI MILIONÓW ZŁOTYCH, A POBOGACĄ SIĘ ZŁODZIEJE I KANALIE !!!
MIEKKIE SERCE TWARDA DOOPA !!! POZOSTAŁA PO TYCH LUDZIACH TYLKO KUPA G.... SPUŚCIĆ TO Z WODĄ !!!!
27 październik 2016 : 20:07 FIWW | Zgłoś
+18 G.... prawda c.d.
Ile wart jest guru na normalnym wolnym rynku, gdzie państwo nie dopłaca to chyba Długi, a raczej jego kieszeń wie najlepiej :-)))))). Nawet nie ZERO tylko dużo dużo na MINUS :-)))). Ale na wyspie orzeł. TRZEBA TAM WYMIENIĆ. Bo to co jest dzisiaj jak guru to potrafi tylko pomnożyć godziny razy 35 euro i zalać mordę za 5 tys na 3 osoby w jeden wieczór razy kilkadziesiąt w roku, nawet podczas zwolnień grupowy, likwidacji odpraw i obniżek pensji dla pracowników NO BO SYTUACJA TRUDNA!!! TRZEBA OSZCZĘDZAĆ !!!. A co ? Podatnik zapłaci !!! A co z tym robiły ZZ. Np. wydziałowy solidarności hipokryt z 2 piętra ? A podpisywał te faktury . Jest wydziałowym i nikt go nie wywali przecież :-)))). ZAORAĆ I OD NOWA !!!!
27 październik 2016 : 20:14 FIWW | Zgłoś
+17 ŻENADA
filmik - w zakładce galeria, potem video :-))))))).
27 październik 2016 : 20:20 FIWW | Zgłoś
+15 Sprzedać
A sprzedać też już nie ma za bardzo co.
26 październik 2016 : 12:31 Sweet Home | Zgłoś
+28 Zaniedbania
Cytuję Sweet Home:
A sprzedać też już nie ma za bardzo co.

To wina dwóch prezesów co byli na smyczy związkowców.
Paweł Sikorski był prezesem dzięki SLD pod koniec lat 90 ,
i nie przygotowal stoczni do prywatyzacji.
Dzisiaj jest w Urzędzie Miejskim.
Kolejny prezes , Janusz Jagielski to człowiek bez charakteru i
wiedzy. On też był zakładnikiem związkowców i bał się przeprowadzić
restrukturyzację.
To nieprawdopodobne , ale on jest dzisiaj członkiem Rady Nadzorczej Gryfii z ramienia PIS . Horror.
26 październik 2016 : 13:04 emeryt | Zgłoś
+29 gryfia
A co z bylym prezesem marsa piotrem s. ,i jego kolesiami kiedy odpowiedza za straty i niszczenie stoczni szczecinskich i trojmiejskich.to oni zmarnowali miliardy zlotych jakie rzekomo szly na poprawe sytuacji stoczni polskich. Tysiace miejsc pracy zlikwidowali wygnano na emigracje zarobkowa stoczniowcow. Czas by rozliczyc marsjan i ich zolnierzy i po prostu osadzic w ciupie ale najpierw wyliczyc co zrobili jakie straty Polskie panstwo ponioslo w wyniku dzialalnosci marsjan. Odbudowa stoczni polskich jest mozliwa chociaz bedzie to droga trudna i dlugotrwala trzeba lat by naprawic to co zniszczyli marsjanie. W Gdyni zlikwidowano stocznie Gdynia, stocznie marynarki wojennej doprowadzono do upadlosci, rozregulowano stocznie nauta a po drodze zlikwidowano setki miejsc pracy i dlatego nauta dzis boryka sie z ogromnymi problemami. Tak rzadzili marsjanie.
26 październik 2016 : 16:01 majcynadzieje | Zgłoś
+16 Będą budować promy
I dlatego na bazie Gryfii i Szczecińskiego Parku przemysłowego będziemy budować stocznię, w której powstaną promy dla PZB i to jest bardzo słuszna koncepcja. Gryfia pokazała, że na przemyśle okrętowym się zna 55 mln zadłużenia to jest wystarczająca rekomendacja żeby budować promy.
26 październik 2016 : 19:33 Cudny | Zgłoś
+9 SPP i Gryfia
Ciekawe kto tam promy wybuduje , jak nikt z tych co tam pracują nie mają o tym pojęcia.
01 listopad 2016 : 13:53 Henryk D. K1 | Zgłoś
+7 Nikt
Głupich zwolnili, mądrzy sami odeszli.
02 listopad 2016 : 07:08 Willi | Zgłoś
+9 Odp.
Panowie.....nasz kraj jest tak biedny że potrafi rozwalic własne dobro na rzecz zachodu
Zaczynam coraz częściej myśleć:
czy wejście do Uni nie było zbyt wczesne.
27 październik 2016 : 09:43 Optymista | Zgłoś
+14 a ja powiem tak ...
nikomu z glowy wlos nie spadnie , przykladem moze byc niejaki stach. f. czyli buc zwany nieukiem, ktory narazil skarb panstwa na ponad 35 milionow zlotych strat , zniszczyl spolke konrem, spowodowal ze dzis w gdyni nie ma ponad 300 miejsc pracy, przegnal dobrych kontrahentow i platnikow z branzy stoczniowej,
przez niego miedzy innymi stocznia nauta ma do dzis klopoty. itd. itd. ...
27 październik 2016 : 19:03 mirai | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0298 4.1112
EUR 4.3184 4.4056
CHF 4.515 4.6062
GBP 5.1078 5.211

Newsletter