Stocznie, Statki

Wraz ze zbliżającymi się Międzynarodowymi Targami Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich SMM w Hamburgu, duńska firma Tuco Marine Group przedstawia projekt łodzi Arctic Workboat Daughter Craft, projektu bazującego na statkach-matkach.

Aby łódź Arctic Daughter Craft mogła w 100% spełnić oczekiwania przyszłych użytkowników, projekt rozwijano wraz z zespołem wykwalifikowanych inżynierów i światowych liderów branży morskiej, opierając się na jego funkcjonalności w rejonie arktycznym i na podstawie jednostek roboczych Tuco Marine ProZero serii Daughter Crafts oraz FRC - Fast Rescue Craft.

Priorytetem było wyprzedzenie koncepcji obecnych na rynku, zapewnienie łatwej obsługi i dostępność koncepcji w wielu wariantach, aby dostosować potrzeby do indywidualnych wymagań użytkownika. Jednostki robocze typoszeregu ProZero mogą być szybko skonfigurowane do różnych wariantów m.in. statków typu SAR (Search and Rescue), jednostek pożarniczych lub tych do obsługi platform.

Charakteryzuje je długość 10,08m, szerokość 3,75m i prędkość maksymalna do 12 węzłów. Układ zaprojektowano z myślą o codziennych działaniach i ze świadomością instalowania dodatkowych urządzeń elektronicznych. Ponadto, dzięki konstrukcji kadłuba statku oraz powłoce umiejscowionej na jego powierzchni wpływ ciężkiego arktycznego klimatu został ograniczony, umożliwiając żeglugę w trudnych warunkach arktycznych, zapewniając stabilność nawet na wzburzonym morzu. Mowa tu także o wstrząsach związanych z burzliwym charakterem tego klimatu - są one mniej odczuwalne dla statku, dla załogi, jak również sprzętu znajdującego się na pokładzie.

Tuco Marine Group specjalizuje się w lekkich konstrukcjach łodzi produkowanych z kompozytów włókna węglowego przeznaczonych dla przemysłu morskiego. Firma została założona w 1998 roku, wówczas głównym jej obszarem była produkcja jachtów. Dziś Duńczycy skupiają się na budowie większych jednostek, jak i mniejszych, szybszych motorówek.

Międzynarodowe Targi Morskie SMM w Hamburgu to największe w Europie i jedne z największych na świecie wydarzeń poświęconych branży stoczniowej. W tym roku, w dniach od 6 do 9 września odbędą się po raz 27. i gościć będą 50 tysięcy zwiedzających ze 100 krajów świata, 2100 wystawców z ponad 60 państw, w tym, po raz pierwszy z Iranu, Malezji, Grecji i Singapuru.

Targom towarzyszyć będzie 150 sympozjów i warsztatów.

PortalMorski.pl od wielu lat jest partnerem medialnym SMM.

AL, rel (Tuco Marine Group)

Ilustr., video: Tuco Marine Group 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter