Magazyn branży morskiej

Zamów już dziś. Darmowa dostawa

kup teraz

Stocznie, Statki

Nowatorski projekt Stena Line, w ramach którego jednostka Stena Germanica została dostosowana do zasilania metanolem, znalazł się na krótkiej liście kandydatów do Global Freight Awards.

Wiodący europejski armator i strategiczny partner PromySkat ma szansę na triumf w dwóch kategoriach doceniających dokonania w zakresie działań na rzecz środowiska (Environment Award) oraz wdrażania innowacji (Product Innovation Award).

Obie te nominacje mają związek z przebudową promu Stena Germanica, podczas której statek obsługujący połączenie Kilonia-Göteborg został dostosowany do zasilania metanolem, wyznaczając w ten sposób zupełnie nowy kierunek w branży. Wielokrotnie podkreślono już, że ten pilotażowy i stawiający na efektywność program może pomóc w stworzeniu taniej i przyjaznej środowisku alternatywy, pozwalającej na wypełnienie przepisów wynikających z dyrektywy ograniczającej dopuszczalny limit emisji związków siarki.

Inicjatywa Stena Line spotkała się z dużym zainteresowaniem. W tej chwili rozwojowi projektu bacznie przyglądają się firmy z całego świata.

Statek Stena Germanica, który obsługuje trasę Göteborg-Kilonia, przeszedł konwersję w ubiegłym roku w Gdańskiej Stoczni "Remontowa" SA. Stena Line za projekt otrzymała już szereg nagród.

Triumfatorzy w poszczególnych kategoriach zostaną ogłoszeni podczas specjalnej gali Global Freight Awards, która odbędzie się 3 listopada w Londynie.

Czytaj także: Stena Germanica w Gdańskiej Stoczni Remontowa S.A.- półmetek prac nad pierwszym na świecie promem zasilanym metanolem [VIDEO]Przebudowana na zasilanie metanolem Stena Germanica opuściła Gdańską Stocznię Remontowa SA

Czytaj także: Stena Germanica z kolejną nagrodą | Shippax Awards 2015 rozdane na Ferry Shipping Conference 2016

 

1

Źródło: