Stocznie, Statki

Po ogłoszeniu konkursu na nazwę trzech nowo budowanych promów, należących do kanadyjskiego armatora BC Ferries, wpłynęło ponad 7100 propozycji. Sędziowie ostatecznie wybrali nazwy: Salish Orca, Salish Eagle i Salish Raven.   

Nazwy promów wybrał "komitet sędziowski", który składał się z 12 przedstawicieli: lokalnych mediów, członków BC Ferries oraz pracowników. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, nazwy, które zostaną nadane nowym promom, pochodzą od określenia przypisanego grupie plemion Indian zamieszkujących Kolumbię Brytyjską w Kanadzie - "Coast Salish People".

Przypomnijmy, że chodzi o trzy dwustronne promy pasażersko-samochodowe, których budową zajęła się stocznia Remontowa Shipbuilding, należąca do Grupy Kapitałowej REMONTOWA Holding w ramach kontraktu, który podpisano w 2014 roku. Będą to pierwsze promy we flocie BC Ferries z napędem na LNG, które alternatywnie będą też używać oleju napędowego jako źródło zasilania.

Czytaj też: Budowa promów dla Kanady oficjalnie rozpoczęta w stoczni Remontowa Shipbuilding [VIDEO]

Wiemy już, że Salish Orca wejdzie do eksploatacji późnym latem 2016 roku i zastąpi 50-letni prom Queen of Burnaby, pływający na trasie Comox - Powell River. Z kolei Salish Eagle dołączy do floty jesienią 2016 roku i zastąpi jeszcze starszy, 51-letni prom Queen of Nanaimo, kursujący między Tsawwassen a Southern Gulf Islands. Jednak pierwsze rejsy tego promu rozpoczną się na początku 2017 roku. Podobnie będzie z ostatnim, Salish Raven, który na tę samą trasę dołączy latem 2017 roku.

Czytaj też: Drugi prom dla BC Ferries w budowie

Statki zostały w całości zaprojektowane przez należące do Holdingu Remontowa, biuro Remontowa Marine Design & Consulting. Na swoim pokładzie przewiozą jednorazowo 150 samochodów oraz 600 pasażerów.

Czytaj też: Rozpoczęła się budowa trzeciego promu dla Kanady

AL, rel (BC Ferries)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter