Stocznie, Statki

W środę, 8 kwietnia br. europoseł prof. Dariusz Rosati spotkał się z przedstawicielami Zarządu Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego w siedzibie Stowarzyszenia na terenie firmy Finomar. W spotkaniu uczestniczył Zarząd Finomaru.

Omówiono możliwości i warunki wsparcia publiczno-prawnego w przemyśle stoczniowym w perspektywie finansowej UE 2014-2020 oraz problemy opodatkowania krótkookresowego delegowania pracowników naszych firm do stoczni zagranicznych wynikające z różnic ustawowych między delegacją a oddelegowaniem. 

Europoseł potwierdził chęć do trwałego kontaktu z przedstawicielami Zp Klastra Morskiego. Zadeklarował też swoją obecność na seminarium szkoleniowym dotyczącym skutecznego pozyskiwania funduszy dla przemysłu stoczniowego organizowanym przez Zachodniopomorski Klaster Morski w dniach 21-23 maja br. w Pogorzelicy.

 

Komentarze   

+4 Kolejny europoseł z SLD pomoże?!
Już Liberadzki obiecywał złote góry dla zachodniopomorskiego, a jak pojechał do
Brukseli to zapomniał o jakie góry chodziło. Jedyne, co ta opcja zrobiła dla przemysłu stoczniowego, to skutecznie go rozpieprzyła. Prawdopodobnie pan Rosati naje się i napije w Pogorzelicy na krzywy ryj, a euro z brukselskiej zapomogi rozdzielą między siebie koledzy Donalda.
09 kwiecień 2015 : 21:40 OSKARski Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1