Stocznie, Statki

W dniu 05.01.2015 otrzymaliśmy od naszego Czytelnika sygnał, że tankowiec Nordic Aki z polsko-filipińską załogą uratował 7 uchodźców z Kuby dryfujących na prowizorycznej tratwie ze styropianu i desek. Akcja ratownicza miała miejsce w Kanale Jukatan pomiędzy Kubą, a Meksykiem.

Około godziny 03:30 czasu lokalnego wachtowi na mostku chemikaliowca Nordic Aki  (ex Clipper Aki) zauważyli dryfującą tratwę i osoby wzywające pomocy. Niezwłocznie powiadomiono kapitana i rozpoczęto akcję ratowniczą. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych: noc, silny południowo wschodni wiatr, 3 metrowe fale i silny prąd, akcja dzięki poświęceniu całej załogi statku zakończyła się sukcesem około godziny 05:30 czasu lokalnego.

7 osób (3 mężczyzn i 4 kobiety) bardzo wyczerpanych i odwodnionych po 8 dniach spędzonych na tratwie bez jakiegokolwiek napędu zostało podjętych na statek, gdzie udzielono im doraźnej pomocy medycznej dzięki telefonicznej współpracy z Medical Assistance Polska. Załoga statku dostarczyła rozbitkom niezbędnych koców, ubrań oraz ciepłych napojów.

Akcja ratownicza przebiegała w porozumieniu z meksykańskim Coastguard. Po 5 godzinach spędzonych na statku uchodźcy zostali przekazani na jednostkę ratowniczą Meksykańskiej Straży Przybrzeżnej i przewiezieni do szpitala.

PM

Fot.: Nordic Tankers

+2 Medical Assistance Polska
O proszę to istnieje Medical assistance Polska? Możecie podac do nich numer?
05 styczeń 2015 : 16:13 Tomuś Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 TeleMedical Assiastance Service
Cytuję Tomuś:
O proszę to istnieje Medical assistance Polska? Możecie podac do nich numer?

iCytuję Tomuś:
O proszę to istnieje Medical assistance Polska? Możecie podac do nich numer?

Witam,
ALRS NP285 str 348.
Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej
tel: 48 58 6998460
email: [mail usunięty]
05 styczeń 2015 : 18:22 2nd Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter