Stocznie, Statki

Ma 55 metrów długości i nietypowy dziób w kształcie siekiery. Kuter patrolowy dla Grecji - przy Nabrzeżu Bułgarskim w Szczecinie - montuje stocznia Damen z Kędzierzyna Koźla.

- Patrolowiec będzie w Szczecinie częściowo wyposażony, dokończony zostanie w Holandii - mówi Janusz Bialic ze stoczni Damen w Kędzierzynie-Koźlu. - Montujemy nadbudówkę i sterówkę do kadłuba. Nie możemy zrobić tego w Koźlu ze względu na transport, bo Odra jest za płytka i za niskie są mosty.

Stocznia z Kędzierzyna buduje patrolowce dla wielu kontrahentów na świecie. - Na początku roku robiliśmy próbny patrolowiec do Sierra Leone. Teraz jest ten do Grecji, a w przyszłym roku będzie już pięć - zapowiada Bialic.

Kuter patrolowy ma być gotowy na początku grudnia.

Opatentowane przez Holendrów rozwiązanie pozwala jednostce na rozwinięcie dużych prędkości - do 28 węzłów (około 60 km/h). 

0 ?
28 k to na pewno nie jest 60km/h
28 listopad 2014 : 19:45 ggfdg Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Koźle !!!
słowa w tytule "stocznia z Kędzierzyna" ma się nijak do rzeczywistości. Kędzierzyn Koźle to dwa miasta. Kędzierzyn to chemia a Koźle to stocznia i port. Nazwa stozcni brzmi "Damen Shipyards Koźle" czyli Koźle panowie z nad morza. KOŹLE! prosze zapamiętac KOŹLE!!!
29 listopad 2014 : 11:39 Stoczniowiec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Kożle Technikum Stoczni Rzecznych
28 węzlów to 51,85 km/godz./MILA MORSKA TO 1852 metrów// W Kożlu zawsze by dwie stocznie:w Kożlu Porcie która remontowała i w Rogach która budowała barki , holowniki rzeczne i małe kabotażowce . Damen to dawna stocznia w Rogach.Ponad 50 lat temu odbywałem tam praktykę jako uczeń Technikum Stoczni Rzecznych.Na Odrze płyneły bez przerwy barki z Czechosłowacji a za Kożlem z kanału Gliwickiego wpływały na Odrę barki z węglem do Szczecina." Panowie" ze Szczecina dobrze wiedzą i nie zapomnieli gdzie jest KOŹLE.
01 grudzień 2014 : 17:32 hannelore Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: