Stocznie, Statki

Grupa stoczniowa COSCO poprzez stocznie wchodzące w jej skład podpisała w ostatnich tygodniach kontrakty na nowe budowy o łącznej wartości 300 mln USD.

Stocznia COSCO (Zhoushan) Shipyard Co., Ltd podpisała z nieujawnionym kontrahentem kontrakt na budowę barki mieszkalnej wyposażonej w system dynamicznego pozycjonowania DP3. Jednostka zaplanowana jest do przekazania w 3 kwartale 2016 roku. Ta sama stocznia podpisała z jednym z azjatyckich armatorów kontrakt na budowę dwóch masowców o tonażu 64 000 DWT każdy z terminem przekazania do armatora na 2 kwartał 2017 roku. Trzeci masowiec, także o tonażu 64 000 DWT, zostanie zbudowany na podstawie opcji, z której skorzystał inny klient stoczni.

Kolejna stocznia należąca do COSCO - COSCO (Dalian) Shipyard Co., Ltd dla azjatyckiego armatora zabuduje dwa masowce o tonażu 82 000DWT. Te statki zostaną przekazane do eksploatacjiw 2 i 3 kwartale 2016 roku.

Stocznie COSCO mają pełne zamówień portfele, ostatnio przekazany został do armatora bydłowiec o nazwie Girolando Express posiadający 4500 m2 przestrzeni ładunkowej.
 

0 Singapurska?
COSCO ma tyle wspólnego z Singapurem co wy z fachowym dziennikarstwem.

Cała grupa COSCO jest własnością chińskiego państwa - myślicie, że komunistyczna partia Chin pozwoliłaby posiadać obcemu państwu 6 stoczni na swoim terytorium?

Chyba zacznę kolekcjonować babole z portalu morskiego - co tydzień coś nowego.
23 lipiec 2014 : 07:18 Calineczka | Zgłoś
+1 Calineczka = miernota
Calineczka - oczywiście wiemy, że wiesz wszystko najlepiej na świecie :) Calineczka, lepiej zostań przy czytaniu Namiarów, to poszerzy Twoje horyzonty.

[link usunięty]
29 lipiec 2014 : 09:39 9d8h3 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter