Stocznie, Statki

Do portu Gdańsk, w celu wymiany załogi i aprowizacji, zawinie dzisiaj jeden z większych w świecie, francuski kablowiec Ile de Brehat. Ma zostać wprowadzony po godz. 16.

Ile de Brehat to nie największy, ale jeden z większych statków w światowej, niezbyt licznej, flocie kablowców. Statek, o długości ok. 140,36 m, szerokości 23,40 m, wysokości bocznej (do pokładu głównego) 12 m, zanurzeniu ok. 8 m, tonażu pojemnościowym 13 878 i nośności 9760 t, należy do Alda Marine Services S.A.S. (spółka zależna armatora Louis - Dreyfus Armateur), a operatorem eksploatującym jest koncern Alcatel-Lucent. Kablowiec został zbudowany w 2002 roku w południowo-koreańskiej stoczni Hyundai HI (Mipo).

Obsługą agencyjną jednostki zajmuje się sopocka firma Balt-T Agency Sp. z o.o.

Kablowiec Ile de Brehat, według informacji dostępnych w czwartek przed południem, opuścić ma gdański port w piątek, 11 maja, rano (po godz. 6:00).

 

Na Portalu Morskim dostępna jest również osobna galeria z przypłynięcia Ile de Brehat do Gdańska. Aby ją obejrzeć wystarczy przejść do Galeria/Fotografia/Statki/Ile de Brehat lub kliknąć tutaj.

0 Co to jest
"aprowizacja"?! :D
10 maj 2012 : 02:29 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 aprowizacja - zaopatrzenie
aprowizacja to zaopatrzenie - słowo używane w żargonie "statkowo-żeglugowym". zaopatrzenie statku (głównie w prowiant) określa się angielskim słowem "provisions"
10 maj 2012 : 06:51 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter