Stocznie, Statki

MSC Lirica zrobiła niemiłą niespodziankę wszystkim, którzy po wielu medialnych zapowiedziach i informacji od armatora, zdecydowali się przyjść na pirs przy Kapitanacie Portu Gdynia (Ostroga Pilotów), by obserwować wejście pierwszego w tegorocznym sezonie morskiego statku wycieczkowego w Gdyni i wszystkich polskich portach.

Wejście statku zapowiadane na 13.00 odbyło się krótko po 11.00. Najwytrawniejszych shipspotterów sytuacja jednak nie zaskoczyła - spotkaliśmy ich „na posterunku” przed faktyczną godziną przybycia statku. A my – Nasze MORZE - PortalMorski - informowaliśmy, o wcześniejszej godzinie wejścia MSC Lirica gdyńskiego portu na naszym profilu FB przed 10.00.

MSC Lirica, wraz z siostrzaną MSC Opera, to statki należące do najmniejszych we flocie włosko-szwajcarskiego operatora MSC Cruises, ale i tak niemałe. Mają 251 m długości, 32 m szerokości, tonaż pojemnościowy brutto 59 058 i miejsca dla ok. 1600 pasażerów.

MSC Lirica przybyła do Gdyni 1 maja, wkrótce po godz. 11, a opuściła port ok. 18. Z Gdyni skierowała się do Świnoujścia, gdzie stała się pierwszym w historii portu pełnomorskim wycieczkowcem. Weszła do świnoujskiego portu ok. 08.30 i płynęła tak, jakby wybierała się do Szczecina. Chodziło jednak o skorzystanie z obrotnicy za bazą promową. Stamtąd „wróciła” bliżej wejścia do portu i zacumowała przy nabrzeżu Władysława IV.

Według informacji dostępnych przed południem, MSC Lirica ma opuścić Świnoujście przed 20.00 (pilot zamówiony wstępnie na 19.40).

W galerii prezentujemy materiał video, jaki nagraliśmy podczas wejścia MSC Lirica do portu w Gdyni i w pierwszych kwadransach po zacumowaniu, przy nab. Francuskim.

Lirica w Gdyni

Lirica w Paradzie statków pasażerskich

0 Super filmik
Fajny filmik daliście. Wszystko ładnie pokazane. Róbcie takie częściej, obejrzałem z przyjemnością :P
02 maj 2012 : 15:51 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1