Stocznie, Statki

Chcemy zorganizować nadzwyczajne posiedzenie Komisji Gospodarki i razem z przedstawicielami TF Silesia oraz Ministerstwa Skarbu Państwa rozmawiać o przyszłości terenów postoczniowych - mówi Jarosław Łojko, przewodniczący klubu PO w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

- Nie chcemy zasypywać gruszek w popiele. Uważamy, że tereny postoczniowe trzeba jak najszybciej zagospodarować - dodaje radny. Zaproszenia zostały już wysłane. Termin spotkania nie jest jednak znany. - Czekamy na odpowiedzi - mówi polityk PO. Przyznaje także, że radni zastanawiają się, czy nie powinna powstać spółka celowa, do której obok TF Silesia wszedłby przedstawiciel województwa (np. ZARR), a może też przedstawiciel miasta Szczecina. - Dzięki takiej spółce, województwo mogłoby bezpośrednio uczestniczyć w procesie decyzyjnym dotyczącym zagospodarowania terenów postoczniowych - wyjaśnia radny Łojko. Szef klubu PO krytycznie mówi też o pomyśle, który przedstawiła Silesia. - Koncepcja szklanych domów nas nie satysfakcjonuje. Trudno wyobrazić sobie, by biurowce i apartamentowce były budowane w sąsiedztwie stoczni Gryfia i portu rybackiego - wyjaśnia Łojko. - Jako województwo chcemy być partnerem i mieć wpływ na decyzje dotyczące tej części Szczecina - dodaje. A jaki pomysł na tereny postoczniowe ma klub PO? - Nie można zagospodarować tych terenów w oderwaniu od Gryfii - podkreśla radny. I nie wyklucza, że obszar ten powinien pozostać terenem przemysłowym.

M. Szczepkowska

0 A kratfport?
Firma co ma złotą umowę do 2031 raczej nie odejdzie. Nie ma na to prawa i ostatecznie kupi te tereny po cenie księgowej (zawarte w umowie) za pieniądze ze złomowanych elementów wszystkiego co się da (oczywiście też zgodne z umową). Do marca nie płaciła za dzierżawę a teraz co co najwyżej 280 tysięcy za 1/3 dawnego terenu SSN... Wszystko zgodnie z prawem a tutaj chcą zawiązywać jakieś spółki? Podobnie jak praca syndyka po stoczni Piotrowskiego 10 lat "uczciwej" pracy i jaki efekt? Szkoda cokolwiek pisać jeszcze... Cudem jedynie możliwy jest inny scenariusz...
09 maj 2012 : 20:03 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1