Szczecin. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie rozstrzygnąuł przetarg na budowę dwóch prototypowych lodołmaczy. Za najkorzystniejsząuznano ofertę Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia.
O kontrakt walczyły dwie firmy: szczecińska remontówka i Centromost Stocznia Rzeczna z Płcka. Oferta Gryfii był konkurencyjna cenowo i wygrała.
- Wartość zamówienia to ponad 35 milionów złtych (plus VAT) - poinformował Patryk Michalak, prezes Gryfii. - W perspektywie jest zbudowanie docelowo kolejnych 20 jednostek. Obecnie organizujemy finansowanie.
Specjalistyczne statki - lodołmacze czołowy i liniowy - mają kruszyć lód na Odrze. Na ich zaprojektowanie i budowę wykonawca ma dwa lata. Jeżeli prototypy się sprawdzą zamówione zostaną nastęne takie jednostki. Odmłodzenie polskiej floty lodołmaczy jest konieczne, najstarsze statki liczą ponad 40 lat, są wysłużone i awaryjne. (ek){jathumbnail off}
Stocznie, Statki
Gryfia wygrała przetarg
23 listopada 2011 |
Źródło:
